Zavrieť

Porady

Vykonávanie živnostenskej činnosti z domu počas dlhodobej PN

Dobrý deň,

zaujímalo by ma, či je možné vykonávať živnostenskú činnosť z domu počas dlhodobej PN (3 mesiace). Konkrétne sa jedná o administráciu web stránok.

Ďakujem.
tictac7 ....aký nik obrázkoidný :-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    veronikasad ... za predpokladu, že bude dodržiavaný liečebný režim.

    _/=-)+(-=\_ je offline (nepripojený) _/=-)+(-=\_

    _/=-)+(-=\_
    Ďakujem za rýchlu odpoveď

    veronikasad: Čo presne znamená dodržiavanie liečebného režimu? Že človek musí byť naozaj len doma počas tejto doby, maximálne u doktora?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    _/=-)+(-=\_ Pozri príspevok
    Ďakujem za rýchlu odpoveď

    veronikasad: Čo presne znamená dodržiavanie liečebného režimu? Že človek musí byť naozaj len doma počas tejto doby, maximálne u doktora?
    ÁNo doma, na uvedenej adrese, príp. u lekára( s potvrdením). Ak má vychádzky, tak samozrejme tie môže využívať mimo domu.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    _/=-)+(-=\_ Pozri príspevok
    Ďakujem za rýchlu odpoveď

    veronikasad: Čo presne znamená dodržiavanie liečebného režimu? Že človek musí byť naozaj len doma počas tejto doby, maximálne u doktora?
    Ak nebudeš mať stanovené vychádzky, tak presne tak ako píšeš. Keď ťa kontrola nenájde doma, pôjde o porušenie lieč.režimu.

    _/=-)+(-=\_ je offline (nepripojený) _/=-)+(-=\_

    _/=-)+(-=\_
    Rozumiem. A ešte posledná otázka - potrebujem k tomu vykonávaniu činnosti z domu aj nejaké dodatočné potvrdenie napr. od doktora?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    _/=-)+(-=\_ Pozri príspevok
    Rozumiem. A ešte posledná otázka - potrebujem k tomu vykonávaniu činnosti z domu aj nejaké dodatočné potvrdenie napr. od doktora?
    Tvoja pôvodná otázka by skôr mala znieť či počas PN-ky môžeš faktúrovať. Tam je odpoveď jednoznačná - môžeš.
    Čo sa týka výkonu práce - mal by si dodržiavať liečebný režim (v tom je obsiahnuté všetko - od doktora si nič nepýtaj)

    _/=-)+(-=\_ je offline (nepripojený) _/=-)+(-=\_

    _/=-)+(-=\_
    Super, ďakujem ešte raz Ešte mi však poraďte, ktorú odpoveď mám označiť za správnu, keďže si myslím, že obidve sú na rovnakej úrovni

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Keďže si na PN,neplatíš odvody,ale príjem máš,takže na budúci rok ti vyjde nedoplatok na poistnom (ja som musela doplatiť 208 €),počítaj s tým.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Peggynka Pozri príspevok
    Keďže si na PN,neplatíš odvody,ale príjem máš,takže na budúci rok ti vyjde nedoplatok na poistnom (ja som musela doplatiť 208 €),počítaj s tým.
    Ak píšeš o nedoplatku na zdr.poistení, ten vyjde iba pri vysokom VZ - nie ak platí odvody z minima (a bude ich platiť aj v nasl.kal.roku).
    Peggynka Ja platím z minima a vyšlo to tak.

    Vykonávanie živnostenskej činnosti z domu počas dlhodobej PN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.