Zavrieť

Porady

Poplatok za komunalny odpad

Potrebujem poradit... Som vlastnikom jedneho domu ktory vyuzivam len 3 mesiace do roka a 9 mesiacov je odstaveny komplet od vsetkeho, od elektriky, od vody.... Starosta odomna pozaduje nech platim za odvoz smeti za cely rok, musi byt nejake riesenie aby mi znizil poplatok a nemusel by som to platit za cely rok..Podla mna je to chore ze mi odnesu smeti 4x do roka a ja budem platit za cely rok ako ostatni ludia ktori ziju v obci..Uprimne dnes ma velmi nahneval a chcem mu to nejak vratit
Tak isto vlastnim v tej istej dedine aj restauraciu kde platim za odvoz smeti nehoraznu sumu 400 eur do roka...za co paneboze? Smeti mi tu tak isto odnasaju max 8 mesiacov do roka lebo celu zimu nie su ochotni vypratat od snehu obecnu cestu a smetiarske auto sa tam nevie dostat tak som povinny si odnasat smeti vo vlastnom aute a vyhadzovat ich v mieste bydliska kde si samozrejme normalne platim za odvoz KO.
Prosim o radu ako to doriesit cele aby som neplatil za nieco co nemusim
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Keby si pouzil google,alebo vyhladavac na Porade, tak by si odpoved vedel skor,akoby si dopisal svoj prispevok.

    Precitaj si VZN obce, tam mas napisane podmienky a pokyny. Tych sa treba drzat,obce si ich upravuju same .

    Niektore obce uznavaju prinesenie dokladu, ze za odpad platis v mieste trvaleho bydliska a bud ti odpustia,alebo znizia poplatok./nepises, ci tu mas trvaly, ci prechodny pobyt a kde platis za domovy odpad, takze tipujem.../
    Niektore obce ale tuto ulavu neponukaju.
    Takze precitat VZN.

    lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

    Strojár lubko6394
    Všetko závisí od textu VZN o odpadoch v obci. Poradiť sa nedá, každá obec si to upraví po svojom a v súlade so zákonom je aj to čo píšeš.
    VZN o odpade mam preciatane toto ma az tak nezaujima, mna skor zaujima ako sa nejak zakonne dopracovat k tomu, ako to dokazat, ze mi neodnasal smeti, poviem to tak ako to bolo, celu zimu t.j. 4 mesiace mi neodniesli smeti lebo starosta mi povedal ze proste traktorista obecnu cestu nechce ist vypratat ze si ju mam vypratat sam a on s tym nic nemoze ze traktorista nechce ist aj tam a tym padom som si smeti odnasal sam na aute, smetiary tam ani nepachli.....
    Co urobit aby som nemuselplatit za tie mesiace kedy mi smeti neodnasaju?

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Mal si si to nafotit, pripadne najst nejakych svedkov.

    Ak ti OU / ci starosta/nedokaze zabezpecit odvoz odpadkov, tak ich vyzvi pisomne na kompenzaciu platieb za zimne mesiace,kedy ti nedokazali zabezpecit odvoz.

    -alebo im posli FA ty,za sluzby,ktore si vykonal namiesto nich
    -alebo nabuduce nos tie odpadky pred dvere obecneho uradu ....
    To sa mi uz raz stalo ked odniesli smeti vsetkym susedom ze som ich vysypal pred obecny urad ale teraz sa to opakuje zas.
    Pisomne poziadat koho? obecny urad alebo tych co odnasaju smeti?
    Mne ide len o to ze preco platit za nieco co mi nie je poskytnute? Nepoviem nic keby mi odnasali z restauracie smeti stale tak kaslem na tych 400 eur ale ked 4 mesiace tam auto ani nepachne, a tak isto na chate preco mam platit za odnasanie za 12 mesiacov ked 9 mesiacov tam ani len nevkrocim
    Viete mi poradit kde najdem nejaky vzor ako napisat ziadost na obecny o znizenie sumy?

    mirka134 je offline (nepripojený) mirka134

    obyčajná žena, ktorá sa stará o rodinu a rada pomáha ...viac mirka134
    dobrý den

    chcela by som vás poprosiť o radu otvorila som si živnosť na vedenie účtovníctva
    no na tuto činnosť zriadila prevádzku v rodinnom dome- vo svojej obývačke som si vyčlenila časť
    na obecnom úrade mi povedali, že si musím platiť aj komunálny odpad - hoc ja budem mať vlastne odpad len papier a ten spálim prosím vás máte niekto s týmto skúsenosť?
    ďakujem za rady

    Poplatok za komunalny odpad

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.