Zavrieť

Porady

Má nárok na platenú prácenoschopnosť ?

Moja dcéra ukončila evidenciu na úrade práce v januári, nakolko mala prislúbene zamestanie, doteraz jej nástup stále odkladali, je nezamestaná sama s dieťom a ochorela - má nárok na platenú PN?
Ďakujem
Usporiadat
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Hm.. to si doteraz sama platí odvody do ZP? Vo výške 55,02 eur ako dobrovolne nezamestnaná? ... Kedy posledne pracovala? Na pracovnú zmluvu .. od kedy do kedy.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

maja319 Pozri príspevok
Moja dcéra ukončila evidenciu na úrade práce v januári, nakolko mala prislúbene zamestanie, doteraz jej nástup stále odkladali, je nezamestaná sama s dieťom a ochorela - má nárok na platenú PN?
Ďakujem
nemocenská dávka je vyplácaná z nemocenského poistenia (SP) - a to buď z trvajúceho, alebo ešte ak je v ochrannej lehote.
Ak nemocenské poistenie nemá a ani nie je v ochrannej lehote - tak ani žiadna dávka nemôže byť.
0 0
maja319 maja319

maja319 je offline (nepripojený) maja319

Zdravím - ano teraz si platí sama do zdravotnej, naposledy pracovala do juna 2012 kedy bolo zrušené jej pracovné miesto a bola evidovaná na UP
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Ak mala do júna 9 mesiacov minimálne pracovný pomer, môže sa prihlásiť na dobrovolné poistenie v SP a dostane z toho zaplatenú PN.
0 0
maja319 maja319

maja319 je offline (nepripojený) maja319

Platí si do zdravotnej , čo je ochranná lehota?
Ďakujem
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

maja319 Pozri príspevok
Platí si do zdravotnej , čo je ochranná lehota?
Ďakujem
Ochranná lehota je 7 dní od skončenia poistenia v prípade tvojej dcéry od skončenia pracovného pomeru. Ak by vtedy nastúpila na PN tak by ju mala platenú z posledného poistenia teda zamestnania
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

maja319 Pozri príspevok
Platí si do zdravotnej , čo je ochranná lehota?
Ďakujem
To, že si platí do zdravotnej - to nemá s nemocenským poistením (SP) nič spoločné.
OL - bežne je 7 dní po skončení poistenia.
Mohla sa dobrovoľne prihlásiť na poistenie - a až potom sa dať vypísať. Ak mala predtým dosť dlho trvajúce zamestnanie (treba splniť podmienku 270 dní poistenia) - tak by mala nárok na dávku.
Naposledy upravil Katy a R : 20.03.13 at 11:46
4 0
maja319 maja319

maja319 je offline (nepripojený) maja319

To znamená, že nemá nárok na nič - tak potom na čo si platí do zdravotnej? Predpokladala som, že ked si dobrovolne platí tak má nárok v prípade choroby na platenú PN, to v tom to štáte majú nárok na všetko iba naši rómsky spolubčania?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

maja319 Pozri príspevok
To znamená, že nemá nárok na nič - tak potom na čo si platí do zdravotnej? Predpokladala som, že ked si dobrovolne platí tak má nárok v prípade choroby na platenú PN, to v tom to štáte majú nárok na všetko iba naši rómsky spolubčania?
Do zdravotnej si platí preto, lebo je dobrovolne nezamestnaná ... a preto aby ju ošetrili a dali jej lieky ked onemocnie .
Do SP sa platí aby človek dostal nejaké dávky ako nemocenské ... a tam si tvoja dcéra neplatí .
2 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

maja319 Pozri príspevok
To znamená, že nemá nárok na nič - tak potom na čo si platí do zdravotnej? Predpokladala som, že ked si dobrovolne platí tak má nárok v prípade choroby na platenú PN, to v tom to štáte majú nárok na všetko iba naši rómsky spolubčania?
1/ nevedomosť neospravedlňuje.....teda, si myslíš, že ošetrenie u lekára, vrátane liekov či hospitalizácie nič nestojí::. do ZP si platíš poistenie, kt. slúži aj na úhradu nákladov spojených so zdravotnou starostlivosťou

2/ nemocenské sa vypláca iba zo SP...
ale neodpovedala si, ako dlho bola dcéra zamestnaná - v poslednom zamestnaní....možno sa niečo s tým dá urobiť, a nielen na cigáňov nadávať......
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Mila123 Pozri príspevok
1/ nevedomosť neospravedlňuje.....teda, si myslíš, že ošetrenie u lekára, vrátane liekov či hospitalizácie nič nestojí::. do ZP si platíš poistenie, kt. slúži aj na úhradu nákladov spojených so zdravotnou starostlivosťou

2/ nemocenské sa vypláca iba zo SP...
ale neodpovedala si, ako dlho bola dcéra zamestnaná - v poslednom zamestnaní....možno sa niečo s tým dá urobiť, a nielen na cigáňov nadávať......
Mila, radu dostala aj odo mna aj od Katy ... čo má urobiť jej dcéra aby dostala platenú PN ... a nadáva sa lahšie ..
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

maja319 Pozri príspevok
To znamená, že nemá nárok na nič - tak potom na čo si platí do zdravotnej? Predpokladala som, že ked si dobrovolne platí tak má nárok v prípade choroby na platenú PN, to v tom to štáte majú nárok na všetko iba naši rómsky spolubčania?
Šla by si si pýtať plnenie v prípade zlomenej ruky do Allianzu (príklad) - ak by si tam nemala žiadne úrazové poistenie uzatvorené ..

Treba si pozrieť, že načo si platíme zdravotné poistenie ... a načo si platíme sociálne poistenie !!!
0 0
maja319 maja319

maja319 je offline (nepripojený) maja319

ano- tam si neplatí to som nevedela, je hrdá nemá to z čoho platiť je sama s dieťaťom a od nás už nechce peniaze - tak to musím dať do poriadku - dakujem za rady
0 0
maja319 maja319

maja319 je offline (nepripojený) maja319

Zdravím - nenadávam na cigáňov, len ma štve, že poberajú rôzne dávky a nič pre tento štát nerobia,/ samozrejme nie všetci - ja mám aj priateľov medzi cigánmi/ ale to je vedlajšia debata. Dcera bola pred tým zamestnaná 3 roky. Viem , že všetko niečo stojí - len v poslednej dobe každeho odborného lekára musíš platiť a lieky tiež - ak máš niekoho kdo Ti na to dá - ak nie tak -smola, nie každý ma rodičov alebo dobrú súdržnú rodinu, že si pomôžu .
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

maja319 Pozri príspevok
ano- tam si neplatí to som nevedela, je hrdá nemá to z čoho platiť je sama s dieťaťom a od nás už nechce peniaze - tak to musím dať do poriadku - dakujem za rady
PO LOPATE
1. ukončiť PN
2. ísť na SP založiť DNP
3. začať novú PN
4. po skoknčení PN zrušiť DNP

len tak bude nárok na PN platenú . A len tak počas PN nebude platiť odvody do ZP, samozrejme aj ZP treba informovať o platenej PN.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

maja319 Pozri príspevok
Zdravím - nenadávam na cigáňov, len ma štve, že poberajú rôzne dávky a nič pre tento štát nerobia,/ samozrejme nie všetci - ja mám aj priateľov medzi cigánmi/ ale to je vedlajšia debata. Dcera bola pred tým zamestnaná 3 roky. Viem , že všetko niečo stojí - len v poslednej dobe každeho odborného lekára musíš platiť a lieky tiež - ak máš niekoho kdo Ti na to dá - ak nie tak -smola, nie každý ma rodičov alebo dobrú súdržnú rodinu, že si pomôžu .
Tak už do budúcna budeš vedieť - že keby niečo - tak sa najskôr treba ísť prihlásiť na dobrovoľné poistene v SP. (ale tá pauza aby nebola vačšia ako rok - max rok a tri mesiace)

len si neodpoustím - že keď už sa o to mladé mamičky nezaujímajú (jasné, že iné veci ich zaujímajú) - tak aspoň ich matere by mali na toto pamätať ! ! !
0 0
maja319 maja319

maja319 je offline (nepripojený) maja319

Ďakujem pekne za rady aj ked niektoré štiplavé poznámky ma prekvapujú no život je už taký - i tak som rada, že táto stránka je v prevádzke, Ďakujem a prajem všetko dobré.
0 0
maja319 maja319

maja319 je offline (nepripojený) maja319

Ďakujem velmi pekne som rada, že táto stránka existuje a sú ludia ako vy- bez zbytočných náražok poradia - prajem všetko a ešte raz ĎAKUJEM.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

maja319 Pozri príspevok
Ďakujem velmi pekne som rada, že táto stránka existuje a sú ludia ako vy- bez zbytočných náražok poradia - prajem všetko a ešte raz ĎAKUJEM.
Majka, bez štiplavých poznámok by sa táto téma určite bola obišla, ak by si ty riešila len problém svojej dcéry a nie "romskych spoluobčanov".
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Doteraz som čušala,ale aj mňa dvihla poznámka že-načo si platí zdravotné poistenie,ked nedostane PN?-Píšeš že je po pôrode s malým dieťaťom.Kto platil pôrod?A prehliadky v tehotenstve? samosato?
Vo vlastnom zaujme sa v tom začni orientovať aj ty aj dcéra,máme tu už tému ked pre dlžobu dievča prichádza o zdravotnú starostlivosť a je tehotné.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať