Zavrieť

Porady

Nedari sa zapalit plamen v plynovom ohrievaci vody

Ahojte, cez noc zhasol plamen v plynovom ohrievaci na vody a nedari sa ani na x-ty pokus ho zapalit. Uz sa to viac krat stalo za posledne mesiace, ale tentokrat nic. Postup je, ze sa zatlaci gombik potoci az cukne a skoci iskra ktora zapali plyn pocka sa 10 sekund a gombik sa otoci uplne do lava. No tento krat to len skrtne a plyn nezapaluje. Je to MORA top, typ nie je uvedeny na skrini. Prvy krat je vidiet malu iskru, ktora vsak plyn nezapali a ak sa postup opakuje tak uz nie je ziadna iskra. Kde je chyba? Co sa da s tym robit? Prosim pomozte, lebo ja sa tymto veciam nerozumiem.


Kristina
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Mohla sa tam dostat mala spinka,prach,ktora brani v zapaleni, to sa obcas stane. Skuste pri vypnutom stave jemne povysavat,prip. prefukat.
    Ak to nepomoze,moze byt chyba niekde inde,radsej zavolajte servis.Zoznam servisakov by si mala mat v knizke,ktoru si dostala pri kupe ohrievaca.

    kristina555 je offline (nepripojený) kristina555

    kristina555
    dakujem za odpovede. plyn pocut unikat, ale necitit az tak dlho nebol pusteny, aby bol cicit mimo skrine. skusim to s tym vysavacom. ak to nepojde, tak zavolam jedneho znameho po praci.

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Aký starý je ten ohrievač?
    Väčšinou sa "unaví" termočlánok, keďže večný plamienok horí stále, po rokoch sa predsa len obhorí.
    Je to záležitosť 10-20 Eur, ale treba zavolať technika.

    kristina555 je offline (nepripojený) kristina555

    kristina555
    neviem ako je stary, lebo byvam v prenajatom byte, ale asi to moze byt dost rokov. asi zavolam na to majitela bytu, ale on to bude chciet asi zapalit sirkou a nevolat servis. raz spominal, ze so to da aj tak. myslite, ze je to bezpecny postup? ja rozhodne tam pchat ziaden otvoreny ohen nemienim.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    kristina555 Pozri príspevok
    neviem ako je stary, lebo byvam v prenajatom byte, ale asi to moze byt dost rokov. asi zavolam na to majitela bytu, ale on to bude chciet asi zapalit sirkou a nevolat servis. raz spominal, ze so to da aj tak. myslite, ze je to bezpecny postup? ja rozhodne tam pchat ziaden otvoreny ohen nemienim.
    Ak si v prenajme, tak kontaktuj majitela bytu, to je jasne

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    ja roky-rokúce zapaľujem gamatky zápalkami , ale máš pravdu, treba zavolať technika, s plynom sa neradno zahrávať.
    Peggynka My sme to mali na kotli kúrenia a nešlo to preto,že bezpečnostný systém nepustil,ja by som určite kontaktovala majiteľa,aby zavolal odborníka.

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Kristinka, žiadny chlap na okolí, ktorý by sa na to pozrel ?

    Možné príčiny:
    - neprúdi plyn, alebo plynové potrubie zavzdušnené
    - iskra na nevhodnom mieste (znečistenie, zanesenie, zdeformovaný tvar)
    - zlý postup pri zapaľovaní.

    Plyn za normálnych okolností cítiť, poznáš ten pach ? Cítiš plyn ?
    Miesto iskry použiť zápalku, ak je problém v iskre...

    Radšej by som to ale v Tvojom prípade nechal na niekoho, kto to nerobí prvýkrát.

    Nedari sa zapalit plamen v plynovom ohrievaci vody

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.