Zavrieť

Porady

dohodár a sviatok

dobrý deň, preplácajú sa dohodárovi s pravidelným príjmom sviatky ?
(jeho pracovný čas je 3 hod/denne.)
dakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    prstienok je offline (nepripojený) prstienok

    prstienok
    áno, sviatok bude mať normálne zaplatený, ani ho neodhlasuješ... keďže v tomto má právo, ako zamestnanec v pracovnom pomere

    nickush3 je offline (nepripojený) nickush3

    nickush3
    Urcite? Ved ked ho ZĽ nechá cez sviatok doma tak mu mzda nepatrí. Do ZP sa na ten den odhlasi a v takom prípade žiadna nahrada mzdy za sviatok ZC nepatrí, či?

    VÍNO NITRA je offline (nepripojený) VÍNO NITRA

    VÍNO NITRA
    Zo SP určite neodhlasuješ a v ZP podľa toho, ako pracuje. Ak normálne pracuje 5 dní v týždni, už ho na SO a NE
    neodhlasuješ. Neodhlásiš ho v tom prípade ani na deň SV. Priemerný zárobok mu za SV neplatíš. Proste je doma bez príjmu. Ak nepracuje 5 dní v týždni, tak ho prihlasuješ len na dni, kedy v skutočnosti pracuje.

    scame je offline (nepripojený) scame

    scame
    Na SP nerob nič, žiadne prerušenie a na ZP prihás ho kodom 2D na tie dni ktoré robil. Náhrada za sviatok mu nepatrí.

    nickush3 je offline (nepripojený) nickush3

    nickush3
    Ja mam dohodarov prihlasenych od zaciatku vzniku dohody a neodhlasujem ich, lebo zatial odpracovali stale Po-Pia. Takze som sa vyhla kazdomesacnemu odhlasovaniu a prihlasovaniu...ale ked teraz vychadza ten sviatok na piatok a pondelok, tak ani v takom pripade ich neodhlasujem zo ZP na tie dni sviatku?

    katula02 je offline (nepripojený) katula02

    katula02
    Prosím vás keď je zamestnanec evidovaný na úrade práce a robí u mňa na dohodu s pravidelným príjmom mám ho aj tak prihlasovať a odhlasovať na ZP.A ak áno ako prosím vás.Ďakujem

    nickush3 je offline (nepripojený) nickush3

    nickush3
    Ty ho mas povinnost prihlasit na dni kedy skutocne pracoval...takze ak robi pondelok stzredu a piatok tak ho realne prihlasis len na tieto dni a ostatne dni neriesis..robis to cez zmenu platitela poistneho do konkretnej ZP.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.