Zavrieť

Porady

Diplomovka - moznosti ovplyvnovania financnych vykazov manazmentom podniku

Ahojte,

nenasla by sa nejaka ochotna dobra dusa, ktora by mi trosicku pomohla pri mojej diplomovke? moj veduci je nejaky prispaty a rada by som pracu dokoncila mam na to uz iba mesiac, len potrebujem trosku nakopnut, poradit...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peto-M je offline (nepripojený) Peto-M

    Peto-M
    Neviem si predstaviť, ako sa dá s takouto vecou pomôcť na internetovom fóre, ale tak asi budem len staromódny.

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    lucilinda Pozri príspevok
    Ahojte,

    nenasla by sa nejaka ochotna dobra dusa, ktora by mi trosicku pomohla pri mojej diplomovke? moj veduci je nejaky prispaty a rada by som pracu dokoncila mam na to uz iba mesiac, len potrebujem trosku nakopnut, poradit...
    Tu si na nesprávnom fóre, Vareha bručí, a ostatní sú tiež vo vyšetrovačke

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ..možnosti ovplyvňovania finančných výkazov managementom podniku- no, to môže byť rôzne..záleží, aké výkazy máš na mysli, aký podnik, konkretny menežment..pretože, pokiaľ ja viem, menežment podniku ako taký je rozdelený podľa oddelení,iné je riadiaci aparát, iné je vnútorný menežment, ktorý pracuje priamo vo výrobe..
    ..čiže- široký pojem...keby si vedela použiť google, tak s takouto diplomkou nemáš problém,ani časovo ťa nezaťaží...a najlepšie by bolo, keby si našla niekoho, kto v menežmente pracuje a dala osobné skúsenosti, spracovala a nie čakala, že samosato...téma je aktuálna, zaujímavá a určite si sa v škole učila...stačí ako nakopnutie?..


    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    moznosti ovplyvnovania financnych vykazov
    CREATIVE ACCOUNTING AND TECHNIQUES OF MANIPULATION WITH
    ACCOUNTING INFORMATION

    ABSTRACT

    This article deals with various possibilities of influencing accounting information and to
    describe some techniques dedicated to such manipulation. This approach causes that such accounts
    do not fulfill their main objective, which is to inform users about the true and fair view of the
    company. Creative accounting can hardly be avoided, even if we used all precautions. Source of
    creative accounting are people, who use newest technology that is difficult to detect.



    ÚVOD
    Účtovníctvo má podávať verný a pravdivý obraz o finančnej a výnosovej situácii podniku.
    K tomu slúžia jeho výstupy vo forme účtovných závierok, na ktoré sa spoliehajú externí a interní
    užívatelia, podľa ktorých robia ekonomické rozhodnutia. Práve snaha prezentovať účtovnú jednotku
    „v lepšom svetle“ vedie manažment mnohých podnikov k umelému zlepšovaniu dosiahnutých
    výsledkov. Ďalším dôvodom pre manipuláciu s výkazmi je snaha prilákať viac investorov a tiež
    snaha o zníženie základu dane, a to podhodnocovaním výnosov alebo nadhodnocovaním nákladov


    Link Ti nedávam ....

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    pepsikova Pozri príspevok
    ..možnosti ovplyvňovania finančných výkazov managementom podniku- no, to môže byť rôzne..záleží, aké výkazy máš na mysli, aký podnik, konkretny menežment..pretože, pokiaľ ja viem, menežment podniku ako taký je rozdelený podľa oddelení,iné je riadiaci aparát, iné je vnútorný menežment, ktorý pracuje priamo vo výrobe..
    ..čiže- široký pojem...keby si vedela použiť google, tak s takouto diplomkou nemáš problém,ani časovo ťa nezaťaží...a najlepšie by bolo, keby si našla niekoho, kto v menežmente pracuje a dala osobné skúsenosti, spracovala a nie čakala, že samosato...téma je aktuálna, zaujímavá a určite si sa v škole učila...stačí ako nakopnutie?..
    neviem ako môže výrobný manažment ovplyvniť finančné výkazy. Zrovna sa mohla spýtať rovno, ako ovplyvní daňovú optimalizáciu.
    pepsikova ..nevieš?..
    pavol54 A ty vieš

    lucilinda je offline (nepripojený) lucilinda

    lucilinda
    Peto-M Pozri príspevok
    Neviem si predstaviť, ako sa dá s takouto vecou pomôcť na internetovom fóre, ale tak asi budem len staromódny.
    tak pokial viem, existuju tu aj sukromne spravy.....

    lucilinda je offline (nepripojený) lucilinda

    lucilinda
    pavol54 Pozri príspevok
    Tu si na nesprávnom fóre, Vareha bručí, a ostatní sú tiež vo vyšetrovačke
    tak mi prosim ta porad to spravne

    lucilinda je offline (nepripojený) lucilinda

    lucilinda
    pepsikova Pozri príspevok
    ..možnosti ovplyvňovania finančných výkazov managementom podniku- no, to môže byť rôzne..záleží, aké výkazy máš na mysli, aký podnik, konkretny menežment..pretože, pokiaľ ja viem, menežment podniku ako taký je rozdelený podľa oddelení,iné je riadiaci aparát, iné je vnútorný menežment, ktorý pracuje priamo vo výrobe..
    ..čiže- široký pojem...keby si vedela použiť google, tak s takouto diplomkou nemáš problém,ani časovo ťa nezaťaží...a najlepšie by bolo, keby si našla niekoho, kto v menežmente pracuje a dala osobné skúsenosti, spracovala a nie čakala, že samosato...téma je aktuálna, zaujímavá a určite si sa v škole učila...stačí ako nakopnutie?..
    hm, dakujem aj googlim...bohuzial som v malickej firme, kde ten manazment ani nie je.... a keby som cakala, ze samo sa to, tak tu ani nenapisem...

    lucilinda je offline (nepripojený) lucilinda

    lucilinda
    buchač Pozri príspevok
    CREATIVE ACCOUNTING AND TECHNIQUES OF MANIPULATION WITH
    ACCOUNTING INFORMATION

    ABSTRACT

    This article deals with various possibilities of influencing accounting information and to
    describe some techniques dedicated to such manipulation. This approach causes that such accounts
    do not fulfill their main objective, which is to inform users about the true and fair view of the
    company. Creative accounting can hardly be avoided, even if we used all precautions. Source of
    creative accounting are people, who use newest technology that is difficult to detect.



    ÚVOD
    Účtovníctvo má podávať verný a pravdivý obraz o finančnej a výnosovej situácii podniku.
    K tomu slúžia jeho výstupy vo forme účtovných závierok, na ktoré sa spoliehajú externí a interní
    užívatelia, podľa ktorých robia ekonomické rozhodnutia. Práve snaha prezentovať účtovnú jednotku
    „v lepšom svetle“ vedie manažment mnohých podnikov k umelému zlepšovaniu dosiahnutých
    výsledkov. Ďalším dôvodom pre manipuláciu s výkazmi je snaha prilákať viac investorov a tiež
    snaha o zníženie základu dane, a to podhodnocovaním výnosov alebo nadhodnocovaním nákladov


    Link Ti nedávam ....
    Dakujem

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    lucilinda Pozri príspevok
    tak mi prosim ta porad to spravne
    A potom sa ma bude pýtať o radu aj IMRECZE.
    Naposledy upravil pavol54 : 26.03.13 at 04:30

    Peto-M je offline (nepripojený) Peto-M

    Peto-M
    lucilinda Pozri príspevok
    tak pokial viem, existuju tu aj sukromne spravy.....
    Jasné, vždy je nejaké to za..... alebo pod......

    lucilinda je offline (nepripojený) lucilinda

    lucilinda
    Peto-M Pozri príspevok
    Jasné, vždy je nejaké to za..... alebo pod......
    prosim? prepac ale vobec netusim o com tu pises

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.