Zavrieť

Porady

Máte skúsenosti s prihnojovaním ovčím hnojivom?

Dobrý deň, bola by som rada, keby ste sa so mnou podelili so svojimi skúsenosťami s prihnojovaním ovčím hnojivom alebo náhradkou tohto hnojiva. Zaujímala by ma najmä starostlivosť o kvety a ich prihnojovanie. Aké účinky a na ktorých rastlinkách ste zaznamenali po prihnojovaní?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    wabi je offline (nepripojený) wabi

    wabi
    Pouzival som uz aj ovci hnoj. Nemyslim ze sa lisi od hnoja kralicieho alebo konskeho prilis vyrazne.
    Skvor je dolezite, aby bol vyzrety a teda aby sa rastliny a korene nespalili od cerstveho hnoja nerozlozeneho mikrobami to hrozi. Mikroorganicmi hnoj rozlozia na zlozky ktore rastliny dokazu korenmi vsrebat a vyuzit.
    Pritom mikroby potrebuju na svoj rast a vyvoj najme dusik, preto paradoxne je dobre pridat do rozkladaj[ceho sa ci este cerstveho hnoja napriklad trocha dusicnanu amonneho, co je najsilnejsi nositel N pretoze ho ma aj katione aj v anione.
    V praxi tento pridany dusik sluzi teda nioe rastlinam ale mikrobom, aby sa lepsie pomnozili a kvalitnejsie a rychlejsie hnoj rozlozili. Takyto hnoje ovekla vyzivnejsi a bohatsi...

    KaSaZa je offline (nepripojený) KaSaZa

    KaSaZa
    Ďakujem za cenné informácie wabi. Inak uvítam aj skúsenosti s upravovaným organickým hnojivom, prípadne konkrétne príklady, čo ste prihnojovali, kedy, koľko, ako a aký bol výsledok. Chcem previesť súbor testov s hnojivom, tak si nechám poradiť. :-D

    Máte skúsenosti s prihnojovaním ovčím hnojivom?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.