Zavrieť

Porady

Notebook - herný ?

Zdravím.. Potreboval by som poradiť v oblasti notebookov, herných...

V cene do maximálne 1100 € - áno som štedrý otec

Čo sa základov týka, by som chcel aby bol procesor minimálne na úrovni i5 a viac
RAM - 4GB
os najlepšie Windows 7

Moc sa teda do počítačov nevyznám, ale syn už viac ako 1 rok piští ako by chcel strašne namakaný notebook, tak mu to chcem dopriať..

Vyhliadol som si cez kamaráta (na oko) dobrý obchod a jeden slušný a pekný notebook mi padol do oka - http://www.zdomu.sk/notebooky-15-pal...227182299.html

Rád by som práve z tohto obchodu vyberal keďže mám možnosť mať väčšiu zľavu, keďže sa kamarát pozná priamo s majiteľom obchodu.
Ak by ste objavili lepšie "delo" tak prosím napíšte, rád sa priučím...

Dúfam že ste tu väčší odbornici ako som ja sám

Vopred ďakujem za rady!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    samozrejme ...
    Ide o to aky stary je syn
    Ide o to ake sa chce hrat hry
    Ide o to aby si zbytocne nevyhodil vela penazi
    Hry narocne na grafiku vyuzivaju hodne GPU, ktory sa zohrieva a v takych strojoch ako su NTB, je tazko odvadzat teplo (tecu tam velke prudy)
    Ak sa chce hrat narocne hry, urcite by som volil desktop.
    Po dalsie a posledne, zakazal by som detom hry .... mozno tak pexeso, karty a pod ...

    newmi je offline (nepripojený) newmi

    newmi
    strasne namakany herny notebook je toto http://www.alza.sk/dell-alienware-m1...ck-d379712.htm
    ostatne su len na take obcasne hranie, pripadne hranie menej narocnych hier alebo hranie narocnejsich hier na nizkych detailoch. Ked sa chce hrat a nepotrebuje to kade tade vlacit, tak by som mu radsej kupil desktop, za tu cenu sa da zohnat uz velmi dobra zostava.
    mecky uff ale toto uz nieje skoro notebook . vydrz necele 2 hodiny pri surfovani a vaha 5kg je skor zhovadilost
    kezeso aj cena je dvakrát vyššia...

    Peto-M je offline (nepripojený) Peto-M

    Peto-M
    Si štedrý otec, ale už moc nemyslíš na jeho zdravie. Za 1100€ by mal hernú stanicu vrátane dobrého stola, stoličky a kvalitných periférii, vďaka ktorým by aj po 12 hodinách hrania vyzeral ako nový... Keď sa bude ale 12 hodín hrbiť nad notebookom, zaváňa to nemocnicou.
    mecky prvy na tu cenu slabsia graficka karta, druhy o 70 prestrelena cena

    erik555 je offline (nepripojený) erik555

    erik555
    PC, alebo notebook na hry je aj o tom, co od grafiky/obrazu ocakavame. Hrat sa da aj v nizsom rozliseni, bez antialiasingu, s nizsimi detailami a na to postaci aj slabsi HW. K tomu je dolezite si uvedomit, ze hry su o fps a pre niekoho staci 30fps, pre ineho uz potrebnych 60fps na plynulejsi obraz.
    Ked sa otec citi stedry a citi, ze to jeho syn XY rocny potrebuje, tak nie je problem notas aj za 1100€ Ale na druhu stranu zazlievam tvojmu synovi, ze si nevypistal notas za vyssiu sumu...ked si tak stedry otec

    kochones je offline (nepripojený) kochones

    kochones
    herny notebook sa neoplati kupovat, bude to hlucne, prehrievat sa a bez moznosti rozsirenia za 2-3 roky. Za 1100 € kupis nadupany desktop s SSD diskom, urcite nad tym este porozmyslaj.
    Nejake vzorove zostavy najdes kazdy mesiac aktualizovane na svethardware.cz alebo vo fore na pctuning.cz

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    Ja by som synovi taký drahý NB na hry určite nekúpil. Bez ohľadu na finančnú situáciu. Ak by veľmi chcel, tak by si časť sumy musel zarobiť svojimi mozoľnatými rukami. Veľmi riskuješ, že sa z neho stane gambler.

    Viacerí tu narážajú na vek syna. Prezradíš nám ho?

    enzo2k je offline (nepripojený) enzo2k

    enzo2k
    pozeral som ten notebook co si dal nan linku a je dost dobry pozeral som aj reviews, a ludia co ho kupili si ho dost chvalia.neprehrieva sa najvissie teploty co dosiahol bolo 40stupnov co je uzasne a dosahuje dobre vysledky v rychlosti co sa hier tyka, takze dalej ani nehladaj a vezmi ho.uz ide len o stastie ci sa ti pokazi alebo nie, ale na to je predsa dvojrocna zaruka
    mecky na hry to je zbytocnost

    MartaSI je offline (nepripojený) MartaSI

    MartaSI
    Tak syn má 17 rokov, a chce to na náročnejšie hry, už vyrástol zo skicáru a hrania pexesa
    A notebook mu chcem kúpiť preto, lebo to nebude mať len na hry, ale takisto do školy...

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    za 1100 sa da postavit aj pc na hry aj kupit ntb do skoly
    Naposledy upravil mecky : 31.03.13 at 12:25

    erik555 je offline (nepripojený) erik555

    erik555
    mecky Pozri príspevok
    za 1100 sa da postavit aj pc na hry aj kupit ntb ntb do skoly
    presne tak....nosenim dodrbat drahy notas?

    newmi je offline (nepripojený) newmi

    newmi
    do skoly daky lahky notebook alebo ultrabook a domov na hranie normal desktop s vykonnou grafickou kartou, ktora aj REALNE utiahne narocne hry na vysokych detailoch.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.