Zavrieť

Porady

Zauctovanie duplicitnych odvodov na ZP.

Uctujem v JU a v 05/2012 som omylom 2 x zaplatil odovdy na ZP. v PD som to v predmetnom mesiaci zauctoval : 1 x do stlpca odvody do fondov ako VOZD a 2. - duplicitny odovd som zauctoval ako VNZD s tym, ze v nasledujucom mesiaci nezaplatim odovd a v PD to preuctujem do vyddavkov OZD ( odovdy do fondov ). Lenze som na to pozabudol a vsimol som si to az v 12/2012. Napisal som do prislusnej ZP ziadost o preuctovanie prislusneho dupl. odvodu na posledny mesiac teda 12/2012 s tym, ze teda v 01/2013 platbu odovodu nebudem realizovat a tym budem mat r. 2012 v azurite.
Ak vsak tento fakt zauctujem v PD v novom roku v 01/2013 ? Ako vydavok OZD cez ID ? Alebo ?
D !
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    normálne zaplatený odvod do ZP zaúčtuj vtedy keď je uhradený ako VOZD, to , že to je v preplatku nevadí.....

    patre je offline (nepripojený) patre

    patre
    Len neviem, ci sa celkom dobre rozumieme. V ZP ma instruovali aby som dal ziadost na ZP o preuctovanie odvodu ( duplicitne uhradeneho v 05) do obdobia 12/2012. Kedze tento mesiac je splatny v 01/2013 ,t.j. musi sa mi to objavit v PD nasledovneho roku ako bol skutocne zaplateny. No a toto som riesil nepenaznym prevodom - cez ID. Domnievam sa teda, ze v roku 2012 som nemohol zauctovat 13 x odvod do ZP ako VOZD, ako to dedukujem z tvojej odpovede. Alebo zle chapem Tvoju radu ?

    Zauctovanie duplicitnych odvodov na ZP.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.