Zavrieť

Porady

Pozemky v spravovaní vojenských lesov

Dobrý deň,
ako je to s pozemkami ktoré spravuje Vojenský katastrálny úrad: vzťahuje sa na jeho činnosť "civilný" katastrálny zákon v celom rozsahu? Ak áno môžem žiadať náhradu za užívanie pozemku vojakmi od roku 1952 spätne 3 roky?

Môžem žiadať adekvátnu náhradu za tento pozemok formou pridelenia mi náhradného pozemku do registra "C" ak nechcem peniaze?
Na vysvetlenie uvádzam, že sa jedná o ornú pôdu vedenú v registri "E" vo výmere cca 6 árov.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ajk& je offline (nepripojený) Ajk&

    Ajk&
    Dnes som dostala uznesenie, že ako odstupné za pozemky ktoré nám zobrali vojaci v roku 1952 nám určili cenu podľa zákona č. 169/1949. Ale neuviedli koľko to bude robiť v € za m2.
    Veď v roku 1953 bola mena československej koruny 1:5.

    Keďže prvý apríl už je za nami, tak som sa preventívne odvolala proti takejto cene a teraz zisťujem koľko to bude činiť za 18 árový pozemok dnes. Zatiaľ nevie nikto. Vy neviete poraďáci???

    Pozemky v spravovaní vojenských lesov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.