Zavrieť

Porady

Ako zaúčtovať zaplatené sprepitné?

Ako v PD označím zaplatené sprepitné, ako "osobnú spotrebu" alebo "iný výdavok neovplyvňujúci základ dane"? Jedná sa o rok 2012.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    jarof Pozri príspevok
    Bolo prevodom zaplatené viac ako vyčíslená suma na faktúre za služby. Takže potrebujem vykryť ten zvyšok na ktorý nie je daňovo uznateľný doklad. Ako to môže byť VOZD?
    Prečo v tomto prípade to nazývate sprepitné?To nie je správny názov .Jednoducho ste naviac uhradili dodávateľskú FA ako ste mali .Zaúčtujete ako výdavok NZD, tak ako sa v tému už písalo a členenie si už dajte ako uvážite za správne .Napr. Naviac uhradené dodávateľské FA.Záleží od rozdielu uhradeného naviac ...vtedy treba hovoriť aj o pohľadávke .

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Tweety Pozri príspevok
    Osobnú spotrebu by som nedávala, nespotreboval si to, dal si to čašníkovi, skôr by som dala iné.
    My sa tu točíme okolo sprepitného a vlastne ani nevieme za akým účelom bolo sprepitné uhradené .
    Ak som bola na obede , na ktorý mám ako SZČO nárok ,ak odpracujem deň ...tak určite nápoje so sprepitným je výdavok NZD-osobná spotreba.Ale prečo by som o tom mala účtovať .Ak som bola na pracovnom obede s obchodným partnerom a v rámci toho som platila sprepitné , tak môžem o tom účtovať alebo aj nemusím .

    Preto som písala, že členenie si musí vytvoriť zadávateľ.Jednoducho peniaze sa minuli pre súkromný účel.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    jarof Pozri príspevok
    Ako v PD označím zaplatené sprepitné, ako "osobnú spotrebu" alebo "iný výdavok neovplyvňujúci základ dane"? Jedná sa o rok 2012.
    Je to VNZD.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    jarof Pozri príspevok
    VNZD je mi jasné ale má ísť do členenia "osobná spotreba" alebo "iný"?
    Záleží od toho ako si zvolíte členenie - to je už na Vás .

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    tak ma napadlo, ze je to dost nespravodlive, ak sa ma sprepitne zdanovat, tak by malo byt aj VOZD nie? Ja viem, ze to tak nie je.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    jarof Pozri príspevok
    Naozaj je to jedno či to je v stĺpci PD "osobná spotreba" alebo "iné"?
    Osobnú spotrebu by som nedávala, nespotreboval si to, dal si to čašníkovi, skôr by som dala iné.

    jarof je offline (nepripojený) jarof

    jarof
    Ide o faktúru za dodané služby ktorá bola uhradená bankovým prevodom so zaokrúhlením na celé eurá nahor. Fakturovanú sumu zapíšem do PD ako prevádzkovú réžiu, ide mi o ten niekoľkocentový zvyšok vzniknutý zaokruhlením platby na celé eurá, či to mám zapísať ako VNOZ s členením "osobná spotreba" alebo "iný".

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    jarof Pozri príspevok
    Ide o faktúru za dodané služby ktorá bola uhradená bankovým prevodom so zaokrúhlením na celé eurá nahor. Fakturovanú sumu zapíšem do PD ako prevádzkovú réžiu, ide mi o ten niekoľkocentový zvyšok vzniknutý zaokruhlením platby na celé eurá, či to mám zapísať ako VNOZ s členením "osobná spotreba" alebo "iný".
    Faktúra za služby a zaokruhlenie ako sprepitné? To si niečo pekne domotal. Faktúra za služby, ktoré sa týkajú podnikania, je VOZD a zaokruhl. je tiež VOZD.

    jarof je offline (nepripojený) jarof

    jarof
    Bolo prevodom zaplatené viac ako vyčíslená suma na faktúre za služby. Takže potrebujem vykryť ten zvyšok na ktorý nie je daňovo uznateľný doklad. Ako to môže byť VOZD?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.