Zavrieť

Porady

DirectX

Zdravím,
mám taký menší problém. Chcel by som sa vás opýtať ako nastaviť u niektorých starších hier používanie staršieho DirecX , konkrétne 9tkový. Vo windows pomocníku mi písalo iba to, že u niektorých starších hier , ktoré nie sú stavané na novšie systémy windows, sa môže zobraziť grafika chybne. V dxdiag som toho veľa nenašiel a rada, že v odkaze na danú hru mam vo vlastnostiach do kolonky s cieľovým umiestnením doplniť -dxlevel90, ale nefunguje to...
Tak sa obraciam na vás o radu.

Vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Juraj Tlach je offline (nepripojený) Juraj Tlach

    človek Juraj Tlach
    Vyskúšal si vo vlastnostiach nastaviť kompatibilitu programu? To by ti mohlo pomôcť.

    Harendil je offline (nepripojený) Harendil

    Harendil
    Skúšal. V možnosti tento program spúšťať vždy v kompatibilite so systém som nastavil Win7 pretože tam mi to šlo... nepomohlo. Spustiť ako správca taktiež bezozmeny, a do tých troch nastavení Redukovaný režim farieb neviem o tom že by práve toto mohlo pomôcť a celkovo do tých troch nastavení nechcem šprtať lebo presne nerozumiem na čo sú a nechcem to ešte viac dochrámať

    Juraj Tlach je offline (nepripojený) Juraj Tlach

    človek Juraj Tlach
    hmm...mám os w8x64 a pustil som na tom programy a hry z win95. skôr by som povedal, že ti ten direct chýba. vo win8 je aj poradca...ako sa správa hra? vypisuje niečo?

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Pokiaľ sa inštalujú hry z média - mnohé majú v inštalačke aj DirectX 9.0c a je potrebné to povoliť. Nie je vúbec na škodu, ak v PC je DirectX 9 i 10 a 11. Nebijú sa - majú rozdielne knižnice.
    A pokiaľ nemá DirectX 9 - môže ho sosnúť http://softmania.sk/graficke-karty/directx a nainštalovať.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.