Zavrieť

Porady

Prejazdná vodomerná šachta

Zdravim všetkých stavebníkov.
Potrebujem poradit ohľadne vodomernej šachty. Ide o to že šachta bude na príjazdovej ceste, ktorá sa z hlavnej cesty zvažuje, čiže poklop nebude v rovine, ale musí byť šikmo ako cesta.
Ďalšia doležitá vec je že musí byť prejazdná nákladným autom, nakoľko idem stavať a samotná príjazdová cesta má cca 100m takže všetok material musi prejsť po šachte a aj koli každoročnemu
dovozu dreva chcem takú šahtu. Vie mi niekto poradiť prosím, ako ju vybudovať?
​Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    erikson03 je offline (nepripojený) erikson03

    erikson03
    To by som ju musel dať na susedov pozemok. Prijazdova cesta je len odkupena cast susedovho pozemku aby som sa dostal k svojmu.

    erikson03 je offline (nepripojený) erikson03

    erikson03
    Dik za link, ale toto som už preštudoval a nerieši to moju situáciu. Ide hlavne o šikmý a pojazdý vrch šachty.:-(

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    erikson03 Pozri príspevok
    Dik za link, ale toto som už preštudoval a nerieši to moju situáciu. Ide hlavne o šikmý a pojazdý vrch šachty.:-(
    A prečo by to neriešilo tvoj problém ... vykopať jamu, zašalovať, objednať raketu z betonarky plnú betonu silného... urobiť šachtu, a vrch vieš spraviť debnenie do šikma aby si kopíroval povrch cesty, a poklop zo železného silného plechu ... nikto ti nekáže kupovať hotovú šachtu. Môžeš si ju urobiť a môžeš aj na vodárnach sa pýtať na umiestnenie či niekde v tom kopci môže byť.

    ivan1961 je offline (nepripojený) ivan1961

    ivan1961
    Ja som nemal žiadny problém so šachtou z lukabetonu, kúpil som ju v Preselanoch trvalo mi 2 mesiace kým sa mi podarilo nájsť šachtu s cerifikátom, na ulici kamarát kúpil šachtu v inzercii na Bazar, alebo v Bazoší od výrobcu z okolia Nitry, šachta síce bola lacnejšia, ale bez certifikátu a bez dokladov, kamarát šachtu zakopal, prišli vodári a vodomer mu nezapojili, šachtu musel vykopať a zakúpiť druhú.... takže nakoniec ho šachta stála raz toľko...Po týchto skúsenostiach som zakúpil 170cm vysokú šachtu v Lukabetone za 222€ s dokladom s DPHm, certifikátom, je prejazdná, chodím po nej s oktávkou vodári nemali žiadne pripomienky... Milan

    Prejazdná vodomerná šachta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.