Zavrieť

Porady

Odchádzam do Prahy a som evidovaná na UPSVaR!!!

Som evidovaná na ÚPSVaR ale chcem odísť do Prahy a nájsť si tam prácu! Čo mám robiť?
Prácu tam ešte nemám chcem si ju tam nájsť. Mám ísť normálne na UPSVaR a odhlásiť sa? Ako to prebieha???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    klavesnica2 Pozri príspevok
    Som evidovaná na ÚPSVaR ale chcem odísť do Prahy a nájsť si tam prácu! Čo mám robiť?
    Prácu tam ešte nemám chcem si ju tam nájsť. Mám ísť normálne na UPSVaR a odhlásiť sa? Ako to prebieha???
    Uchádzač o zamestnanie, ktorý si chce hľadať zamestnanie v členskom štáte EÚ a súčasne si chce zachovať nárok na dávku v nezamestnanosti, je povinný oznámiť úradu dátum svojho odchodu do členského štátu EÚ. Zamestnanec úradu poučí uchádzača o zamestnanie, že v prípade jeho nezaradenia do služieb zamestnanosti v členskom štáte EÚ, je povinný najneskôr do 15 pracovných dní odo dňa jeho odchodu začať plniť povinnosti úradu. V prípade, že uchádzač o zamestnanie bol zaradený do služieb zamestnanosti v členskom štáte EÚ je povinný začať plniť povinnosti voči úradu najneskôr do 15 pracovných dní odo dňa, od ktorého prestal byť k dispozícii príslušnému úradu členského štátu EÚ, ale najneskôr pred uplynutím 3 mesiacov odo dňa jeho odchodu do členského štátu EÚ.

    Viac info

    http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&...,d.ZWU&cad=rja

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Hm... povedz to svojej sprostredkovateľke .. a nájdete najlepšie riešenie.
    Ale ak budeš odhlásená z UP, tak nezabudni sa prihlásiť ako dobrovolne nezamestnaná na zdravotnú poisťovnu a nezabudni platiť 55,02 eur mesačne odvody, kým si nenájdeš prácu v Prahe.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    klavesnica2 Pozri príspevok
    Samozrejme to spravím s tým som rátala. SKôr ma zaujíma to, že proste 15. júla odchádzam, predtým samozrejme pôjdem na úrad práce a ak sa proste odhlásim z úrade práce a nebudem mať ešte žiadne zamestnanie musím si platiť ZP len ostanem ako keby dobrovoľne nezamestnaná, je to tak? A keď si nájdem prácu v zahraničí aký je ďalší postup?
    Kde čítaš, že sa máš z UP odhlasovať? Pri hľadaní práce v EU môžeš byť evidovaná na slovenskom UP - presné podmienky ti povie tvoja sprostredkovatelka. Rovnako ti dá informácie, aký je ďalší postup, ak si prácu v zahraničí nájdeš. Treba ich dodržiavať, aby ťa nevyradili spätne z evidencie.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    klavesnica2 Pozri príspevok
    Samozrejme to spravím s tým som rátala. SKôr ma zaujíma to, že proste 15. júla odchádzam, predtým samozrejme pôjdem na úrad práce a ak sa proste odhlásim z úrade práce a nebudem mať ešte žiadne zamestnanie musím si platiť ZP len ostanem ako keby dobrovoľne nezamestnaná, je to tak? A keď si nájdem prácu v zahraničí aký je ďalší postup?
    samozrejme - že keď nechceš byť v evidencii UPSVaR - tak nemusíš. Hocikedy sa môžeš odhlásiť a ani dôvod nemusíš nikomu vešať na nos.
    len ti kočky radili lacnejší spôsob - ostať v evidencii - aby si nemusela platiť zdravotné poistenie. Vtedy treba rešpektovať podmienky UPSVaR ...
    ďakujem za radu, samozrejme ak budem dobrovoľne nezamestnaná o povinnosti si platiť ZP viem. Ja som len skôr chcela vedieť, že ako to prebieha atď

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Ved môžeš byť evidovaná na UP, a sprostredkovateľka Ti môže dať kontakt tak aby to vyhovovalo, ved iste sa vieš vrátiť domov . A ked sa zamestnáš tak zavoláš sprostredkovateľke, a pošleš jej kopiu pracovnej zmluvy aby ťa vedela vyradiť z evidencie ...
    veronikasad lenže ja nepoberám dávku v nezamestnanosti proste som ukončila vysokú školu, som pol roka na úrade práce a chcem odísť do zahraničia

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    klavesnica2 Pozri príspevok
    veronikasad lenže ja nepoberám dávku v nezamestnanosti proste som ukončila vysokú školu, som pol roka na úrade práce a chcem odísť do zahraničia
    Aj keď nepoberáš dávku, si povinná oznámiť ÚP, na ktorom si registrovaná, že si ideš hľadať prácu do krajín EU. Nevzťahuje sa na teba akurát prenos dávky.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    klavesnica2 Pozri príspevok
    veronikasad lenže ja nepoberám dávku v nezamestnanosti proste som ukončila vysokú školu, som pol roka na úrade práce a chcem odísť do zahraničia
    Ved Veronika Ti napísala len to čo som písala ja... pokecaj o tom so sprostredkovateľkou práce a nájdete najlepšie riešenie, ona ťa poučí čo máš robiť ... poprípade kedy sa máš hlásiť u nej ... tu to nevyriešiš. To musíš odkomunikovať s UP toto.
    Samozrejme to spravím s tým som rátala. SKôr ma zaujíma to, že proste 15. júla odchádzam, predtým samozrejme pôjdem na úrad práce a ak sa proste odhlásim z úrade práce a nebudem mať ešte žiadne zamestnanie musím si platiť ZP len ostanem ako keby dobrovoľne nezamestnaná, je to tak? A keď si nájdem prácu v zahraničí aký je ďalší postup?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.