Zavrieť

Porady

Kontrola = zniženie straty = preúčtovať?

chcela by som Vás poprosiť o info - ako zaúčtovať - kontrolou zniženu daňovu stratu. Neviem či treba nejak znižovať pôvodne zaúčovanu stratu na účte 429? Alebo len o tu sumu nemožem v buducnosti umoriť stratu pri odpočte dalších danových priznaní? Ďakujem krásne za radu .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    MB30T Pozri príspevok
    ďakujem za odpoveď, no i tak som sa nedozvedela to čo potrebujem vedieť, skúsim to ešte takto....
    ak spoločnosť dosiahne zisk
    1.musí uhradiť tú stratu hneď z tohto zisku, poprípade z RF, spoločníkmi , lebo je to niekde v zákone, že to takto musí byť, ...atď
    alebo Nemusí ju uhradiť hneď, záleží od rozhodnutia VZ
    2.nemusí.....a teda ak nemusí, ako dlho nemusí. kedy prichádza povinnosť, že sa má táto strata uhradiť.
    snáď už som to napísala lepšie... Povinnosť nie je zákonom daná, je to interná záležitosť firmy. Daňovú stratu je teraz ale možné umoriť do 7 rokov.
    V texte.

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    daňová straat Ti vznikla predsa keď si k výsledku hospodárenia zisteného z účtovníctva pripočítala pripočítateľné položky a odpočítala odpočítateľné položky, ale všetky tieto položky si už predsa v účtovníctve mala zaúčtované. Tak o čom chceš účtovať. O daňovej strate, ani o daňovom základe dane sa neúčtuje..... Ak Ti kontrola upravila Tebou vykázanú daňovú stratu, pre Teba to znamená len toľko, že v budúcnosti si budeš môcť uplatniť odpočet len do výšky kontrolou upravenej daňovej straty.

    Naďa... je offline (nepripojený) Naďa...

    Naďa...
    OK to znamená, že tie náklady.... jasnééé teraz som to pochopila. Je to strata rovnaká a však su to nedaňové náklady, takže v buducnosti nebudú mocť byť sučaťou odpočítavanej straty. Správne?

    MB30T je offline (nepripojený) MB30T

    MB30T
    zdravím, mám otázočku, vopred ďakujem za odpoveď....
    ak by nastal prípad, že na účte 429 by mi ostala strata, ktorú si už nemôžem odpočítať, lebo prešlo obdobie v ktorom som mohla (teda prešlo už 7 rokov), v súvahe mi bude na tomto účte svietiť tento zostatok.
    čo potom s týmto zostatkom na tomto účte robím? dá sa nejak vynulovať , alebo už tam bude "svietiť" na veky vekov s tým, že viem, že už s ním nič neurobím, lebo nemôžem.
    diky...

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Stratu buď uhradia spoločníci, alebo sa vykompenzuje so ziskom podľa rozhodnutia VZ.

    MB30T je offline (nepripojený) MB30T

    MB30T
    ďakujem..
    ako dlho môže na tomto účte svietiť táto strata? 15 rokov? 100 rokov? to znamená, že ako dlho ju nemusia uhradiť....

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    MB30T Pozri príspevok
    zdravím, mám otázočku, vopred ďakujem za odpoveď....
    ak by nastal prípad, že na účte 429 by mi ostala strata, ktorú si už nemôžem odpočítať, lebo prešlo obdobie v ktorom som mohla (teda prešlo už 7 rokov), v súvahe mi bude na tomto účte svietiť tento zostatok.
    čo potom s týmto zostatkom na tomto účte robím? dá sa nejak vynulovať , alebo už tam bude "svietiť" na veky vekov s tým, že viem, že už s ním nič neurobím, lebo nemôžem.
    diky...
    Na účte 429 je účtovná strata, ktorá nemá nič spoločné s odpočítaním za 7 rokov. Umoruje ( odpočítava) sa daňová strata, nie účtovná.

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    MB30T Pozri príspevok
    a dokedy musí byť uhradená?
    Kým spoločnosť nedosiahne zisk, alebo z rezervného fondu, alebo sa spoločníci na VZ dohodnú, že ju uhradia..

    MB30T je offline (nepripojený) MB30T

    MB30T
    ďakujem za odpoveď, no i tak som sa nedozvedela to čo potrebujem vedieť, skúsim to ešte takto....
    ak spoločnosť dosiahne zisk
    1.musí uhradiť tú stratu hneď z tohto zisku, poprípade z RF, spoločníkmi , lebo je to niekde v zákone, že to takto musí byť, ...atď
    alebo
    2.nemusí.....a teda ak nemusí, ako dlho nemusí. kedy prichádza povinnosť, že sa má táto strata uhradiť.
    snáď už som to napísala lepšie...

    MB30T je offline (nepripojený) MB30T

    MB30T
    ďakujem....čiže ak valné zhromaždenie rozhodne respektíve nerozhodne o úhrade tejto straty.....dovtedy bude táto strata figurovať ako neuhradená strata minulých rokov hoci aj 15 rokov...
    chápem to správne?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    MB30T Pozri príspevok
    ďakujem....čiže ak valné zhromaždenie rozhodne respektíve nerozhodne o úhrade tejto straty.....dovtedy bude táto strata figurovať ako neuhradená strata minulých rokov hoci aj 15 rokov...
    chápem to správne?
    Správne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.