Zavrieť

Porady

zamestnanec v s.r.o.

Dobry den,potrebovala by som poradit-ako je to zo zamestnanim cudzinca v slovenskej firme ktory ma pobyt v zahranici?aky je postup?ake su odvody?
Dalej ako je to zo zamestnanim cudzinca v slov.firme ktory tu ma aj pobyt?aky je postup?aka je vyska odvodov ?kde vsade ho treba nahlasit?
dakujem vopred za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    Tazka odpoved. Nepises o aky druh pp sa jedna a ci je ten clovek obcanom inej krajiny EU alebo z tretej krajiny....

    5marcela55 je offline (nepripojený) 5marcela55

    5marcela55
    jedna sa o hlavny pracovny pomer,je to obcan ktory ma pobyt v inej krajine EU.ak mozte zodpovedajte mi obe otazky.aj ked zamestnavam cloveka s pobytom na slovensku a aj cloveka z inej krajiny eu.aky je postup?ake su odvody?kam vsade ho treba registrovat?jedna sa o prijem cca 1300 eur na mesiac.

    bobiko je offline (nepripojený) bobiko

    bobiko
    v skratke vas cakaju nasledovne kroky:
    - prihlasenie pobytu osoby na slovensku na cudzineckej policii
    - prihlasenie osoby na zdravotne poistenie - zdravotna poistovna
    - prihlasenie osoby na socialne poistenie - socialna poistovna
    zdravotna poistovna aj socialna poistovna priradia osobe identifikacne cislo poistenca /obdoba rodneho cisla; moze sa stat, ze tieto cisla budu rozne/, s ktorym bude nasledne robena registracia zamestnanca; poistne a odvody budu ako u bezneho zamestnanca
    - zaslanie ohlasky na ministerstvo prace, socialnych veci a rodiny, ohladne zamestnavania cudzinca; maju na to formular, skuste pohladat na web stranke

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.