Zavrieť

Porady

Rekonštrukcia cudzieho bytu za moje peniaze

Dobrý deň,
chcela by som sa informovať a poradiť akým spôsobom môžme právne upraviť situáciu, kedy sme prerábali byt, ktorý je napísaný na priateľa (je jeho vlastníkom), ale peniaze na rekonštrukciu išli aj z môjho vrecka. Postačí nejaké čestné prehlásenie? Akú by malo mať formu?

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rbezko4 je offline (nepripojený) rbezko4

    rbezko4
    ​Moznosti je viac... teda podla mna... V kazdom pripade plati ze: dobre ucty robia dobrych priatelov. Ale osobne by som asi porovnal cenu bytu pred a po rekonstrukcii. Podla tohto rozdielu, by som potom previedol pomernu cast na Teba. /prikl.: cena pred 100 tis., cena po 150 tis., takze 1/3 Tebe/. Naklady na rekonstr. by som nebral do uvahy. Pretoze po 10 rokoch, ak by nedajboh doslo k najhorsiemu, by cena rekonstrukcie bola prakticky amortizovana na nulu, Kdezto cena povodneho bytu /myslim keby nebol rekonstr. vobec/ by sa menila uplne inak. Ani dlzny upis na peniazky by nepomohol, lebo co ak zacnem pit, predam byt a peniaze prehram v automatoch... nahanaj ma! Ale 10 r. by som si uzival komfort Tvojej rekonstrukcie. Dufam, ze mas aspon riadne zdokladovane naklady. /faktury na Tvoje meno, prevody z uctov a pod./. A rieste to co najskor a hlavne s kludom. Ty si peniaze dala s doverou, takze je normalne dat Ti istotu, ze o ne neprides. Napr. pri nedajboh skorej smrti partnera a naslednom dedic. konani.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Medea8 Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    chcela by som sa informovať a poradiť akým spôsobom môžme právne upraviť situáciu, kedy sme prerábali byt, ktorý je napísaný na priateľa (je jeho vlastníkom), ale peniaze na rekonštrukciu išli aj z môjho vrecka. Postačí nejaké čestné prehlásenie? Akú by malo mať formu?

    Ďakujem.
    Sú rôzne možnosti ...
    Ibaže zmenka ( nazvem takto ) je v poniektorých prípadoch iba len zdrap papiera ...

    Najlepšie by bolo onen byt poriešiť cez kataster ...
    Proste priateľ by Ti darovaním prepísal polovičku bytu ...

    Ak by sa cukal , nuž porozmýšľal by som nad incestíciou ...
    ...viacerí na to už doplatili ...ani byt a ani peniaze po tom rozchode nemajú ..
    bubkoch tak polovicku hadam nie ... primerane (alikvotne) k velkosti vlastnej investicie, nie ? ale suhlasim ze riesenie cez podiel na byte je najlepsie

    Rekonštrukcia cudzieho bytu za moje peniaze

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.