Zavrieť

Porady

zamestnanec aj SZCO - odovdy do ZP

manzel je od 11/2011 SZCO (dovtedy mal TPP), zaklad dane za rok 2011 ako SZCO mal 835eur, z coho mu VsZP vypocitala preddavky na rok 2013 vo vyske cca 61eur.
Od 11/2011 do 4/2012 si platil preddavky do ZP
Od 4/2012 je zamestnany na TPP a ponechal si aj zivnost, odvody za neho platil a plati teda zamestnavatel.
Potrebujem vediet,ci ma teda tieto preddavky ako SZCO do ZP platit alebo nie,nakoko som z info na nete zmatena,mysleli sme si,ze nadalej staci ak ich plati zamestnavatel a samozrejme prisla uz manzelovi upomienka.

este sa chcem spytat ci bude musiet od 1.7.2013 platit aj do SP,alebo uz ma platit od 1.1.2013?

dakujem velmi pekne za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    na ZP si môže dohodnúť preddavky, ktoré predpokladá, že budú postačovať nemusí platiť plnú výšku v rámci RZZP sa potom doplatí suma, ktorá chýba. Každopádne by som , ale navštívila ZP a dohodla sa na preddavkoch. Aký bol príjem za rok 2012 ? od toho sa potom odvíja či sa k 1.7.2013 stane povinným platcom na SP, napriek tomu že je zamestnancom.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    doplň výšku príjmov=tržieb za rok 2012

    AK manžel podniká v súbehu so zamestnaním, neplatí preddavky do ZP z minima, ale v skutočnej výške, vypočítanej podľa vzorca :
    Základ dane+zaplatené zdr.poistenie/1,9/počet mesiacov podnikania*14%.

    V tvojom prípade je mesačný VZ vyšší ako minimum, preto napriek tomu že má príjem zo zamestnania, v roku 2013 bude platiť mesačné preddavky v sume 61€.

    zamestnanec aj SZCO - odovdy do ZP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.