Zavrieť

Porady

Počítačová sieť nezabudovaná v stavbe

Pekný deň prajem,
potrebovala by som poradiť ohľadom odpisovania počítačovej siete, ktorá je naťahaná cez plastové rúrky, tzn. je odnimateľná kedykoľvek sa dá demontovať a zobrať. Moja otázka znie
- do akého kódu produkcie je možné takúto sieť zaradiť? " Musí íst do majetku (cena je viac ako 30 000 Sk)
- kolko rokov sa bude potom odpisovat?
Dakujem
Mirkai1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peterka je offline (nepripojený) Peterka

    Peterka
    mirkai1
    Pekný deň prajem,
    potrebovala by som poradiť ohľadom odpisovania počítačovej siete, ktorá je naťahaná cez plastové rúrky, tzn. je odnimateľná kedykoľvek sa dá demontovať a zobrať. Moja otázka znie
    - do akého kódu produkcie je možné takúto sieť zaradiť? " Musí íst do majetku (cena je viac ako 30 000 Sk)
    - kolko rokov sa bude potom odpisovat?
    Dakujem
    Mirkai1
    Neviem si predstaviť ako sa dá počítačová sieť, ktorá je naťahaná v plastových rúrkach demontovať a zobrať späť na na inom mieste ďalej používať.Prosím doplniť ale z toho čo je uvedené tak si myslím že je to technické zhodnotenie budovy.

    mirkai1 je offline (nepripojený) mirkai1

    mirkai1
    Tak mi to vysvetlili nasi IT technici. Tie plastove rurky su pripevne na stene, ni ev stene, ale nie zabetonovane.

    nanik je offline (nepripojený) nanik

    nanik
    Mali sme robenú sieť po celej budove pred 10 rokmi.Teraz už nevyhovuje,musíme potiahnúť aj nové káble aj nové počítače. Mienime zmeniť ak program.Počítače sú vlastne kasy v predajniach,ale na tento program potrebujeme do nich aj Windous. Bude to položka okolo pol miliona.Čo by ste z tohoto dali do nákladov a čo odpisovať. Ja by som to najradšej dala všetko do nákladov.Ak so mnou nesúhlasite,tak ma upozornite.Ďakujem.

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    nanik Pozri príspevok
    Mali sme robenú sieť po celej budove pred 10 rokmi.Teraz už nevyhovuje,musíme potiahnúť aj nové káble aj nové počítače. Mienime zmeniť ak program.Počítače sú vlastne kasy v predajniach,ale na tento program potrebujeme do nich aj Windous. Bude to položka okolo pol miliona.Čo by ste z tohoto dali do nákladov a čo odpisovať. Ja by som to najradšej dala všetko do nákladov.Ak so mnou nesúhlasite,tak ma upozornite.Ďakujem.
    Vzhľadom k tomu, že výmenou počítačov za nové, výkonnejšie, dosiahnete kvalitatívne vyššiu úroveť technického súboru, je naplnená podmienka technického zhodnotenia formou rekonštrukcie. Do daňových výdavkov by som možno zahrnula len výmenu kabeláže v dôsledku opotrebenia, ak nenastane výrazná kvalitatívna zmena.

    nanik je offline (nepripojený) nanik

    nanik
    Ďakujem za odpoveť,ale mi to predsa len vymieňame,aj okná keď vymieňate za plastové,podlahu napr. za drevenú účel to splňa ten istý,len predsa ideme s dobou a ten material je kvalitnejší,dáva sa to do nákladov.Tu to predsa tiež bude splňať len ten predaj na tých kasách,nebude sa na nich nič iné robiť len blokovať tržby.

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    technicke zhodnotenie budovy, je jedno, ci je v listach, alebo zabudovane rozvody v stene...

    Počítačová sieť nezabudovaná v stavbe

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.