Zavrieť

Porady

Elektrina po kúpe bytu- Prosím o radu

Ahoj poraďáci.
Potrebovala som by som poradiť ako mám postupovať. Kúpili sme byt od súkromnej osoby. Všetko prebehlo v poriadku. Až teraz sa vyskytol menší problém. Chceli by sme si nahlásiť elektrinu na elektrárňach. Problém je v tom, že tá pani ešte nemá odhlásenú elektrinu, keďže má tú slávnu firmu energetické centrum. Oni ju totiž nejako nechcú odhlásiť, aj napriek tomu, že predala byt a doložila im všetky doklady. My túto firmu nechceme. Čo máme robiť???? Prosím poraďte.
Naposledy upravil Dav : 11.04.13 at 14:09
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    Mal som podobny problem. V prom rade by sa o zrusenie zmluvy mala zaujimat byvala majitelka – jej budu dalej chodit faktury za elektriku ale poradim ako dalej Spolocne stara majitelka a ty ako novy majitel bytu posli do energickeho centra ziadost o zrusenie zmluvy c. ######## na meno ###### - cislo odberneho miesta ###### (to najdes na fakture od elektriky od byvalej majitelky). (Zanik zmluvy podla zmluvnych podmienok) Potom treba uviest ze doslo k predaju nehnutelnosti - ulica- cislo bytu a bol vykonany zapis do katastra pod LV........ Nasledne treba uviest ze NECHCES POKRACOVAT v zmluve s energetickym centrom ale ze si ako novy majitel vyberies ineho dodavatela a Zaroven ziadas aby bolo odberne miesto VYRADENE Z BYLANCNEJ SKUPINY a aby ty bol presny datum vyradenia oznameny na tvoju adresu #########. (Treba byvalej majitelke povedat ze ak by jej prislo toto znamenie na jej adresu aby ti dala ihned vediet)
    K ziadosti treba pripojit list vlastnictva (kopiu z netu) – vsetky udaje o byvalom majitelovi (majitelke) a vsetky svoje udaje - aby sa nemali na co vyhovorit.
    Ziadost piste akokeby obaja – byvala majitelka a aj ty ako buduci vlastnik a aj ju obaja podpiste.
    Zavolajte si na infolinku energetickeho centra a vyziadajte si presnu korespondencnu adresu – pozor nedavno sa menila (zmena majitela a adresy)
    Poslite to potom DOPORUCENE a odlozte si doklad o zaslani.
    Potom po 2 tyzdnoch sa informujte telefonicky na stav svojej ziadoasti – Po mesiaci som im volal kazdy 3 den. Uz ma poznali po mene a konecne po 1,5 mesiaci sa vyradenie z balyncnej skupiny podarilo. (Po mesiaci som posielal doporucene URGENCIU s tym ze ma obmedzuju na mojich pravach a budem to riesit pravnou cestou)

    Po tom ako budes mat datum kedy ta vyradia mozes ihned uzavriet zmluvu z novym dodavatelom.
    Pevne nervy.
    sunny2312 ďakujem ... už to máme vyriešené.
    paťuška Ako ste to dokázali? My máme podobný problém, ibaže my sme tí, čo predali byt a od februára sa nemôžme dočkať ukončenia odberu.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    sunny2312 Pozri príspevok
    Ahoj poraďáci.
    Potrebovala som by som poradiť ako mám postupovať. Kúpili sme byt od súkromnej osoby. Všetko prebehlo v poriadku. Až teraz sa vyskytol menší problém. Chceli by sme si nahlásiť elektrinu na elektrárňach. Problém je v tom, že tá pani ešte nemá odhlásenú elektrinu, keďže má tú slávnu firmu energetické centrum. Oni ju totiž nejako nechcú odhlásiť, aj napriek tomu, že predala byt a doložila im všetky doklady. My túto firmu nechceme. Čo máme robiť???? Prosím poraďte.
    Chceli by ste ???
    To znamená , že ste neboli ???

    Ak nie , tak najlepšie bude ak sa budete osobne unúvať ...iné asi nezostáva .

    sunny2312 je offline (nepripojený) sunny2312

    sunny2312
    My sme si išli nahlásiť elektrinu ale neprihlásia nás pokiaľ tá pani na inej firme neodhlási elektrinu. Vraj majú zviazané ruky.

    sunny2312 je offline (nepripojený) sunny2312

    sunny2312
    Už sme volali aj na energetické centrum a tam to je začarovaný kruh, vraj ich máme dať na súd.
    Andrea251282 Dávam do pozornosti našu skúsenosť http://www.porada.sk/t216364-inkasov...iu-zmluvy.html, ale so zrušením zmluvy z dôvodu prevodu vlastníckych práv, problém nerobili

    Elektrina po kúpe bytu- Prosím o radu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.