Zavrieť

Porady

Zabudnuté dedičtstvo

Ako postupovať, keď som zistila, že jeden pozemok neprešiel dedičským konaním( po starých rodičoch, dedko zomrel pred 33 rokmi, babka pred 12).Pozemok vlastnili pol na pol. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pepa78 je offline (nepripojený) pepa78

    pepa78
    Podať na príslušnom súde Návrh na prejednanie novoobjaveného dedičstva. Do žiadosti sa píšu údaje o zomrelom zoznam dedičov, ako prílohu som dával aj okolkovanú pozemkoknižnú vložku z katastra. Súd potom určí notára, ktorý vás predvolá na dedičské konanie
    Naposledy upravil pepa78 : 13.04.13 at 18:40

    Moja SRO je offline (nepripojený) Moja SRO

    Moja SRO
    pepa78 Pozri príspevok
    Podať na príslušnom súde Návrh na prejednanie novoobjaveného dedičstva. Do žiadosti sa píšu údaje o zomrelom zoznam dedičov, ako prílohu som dával aj okolkovanú pozemkoknižnú vložku z katastra. Súd potom určí notára, ktorý vás predvolá na dedičské konanie
    Ako príloha úplne postačuje LV stiahnutý a vytlačený z katasterportal.sk

    pepa78 je offline (nepripojený) pepa78

    pepa78
    Áno, ale lenv prípade, že zomrelý má pozemok na LV, ak nie musí hľadať v pozemkovej knihe...

    Moja SRO je offline (nepripojený) Moja SRO

    Moja SRO
    lejdy72 Pozri príspevok
    a s akou sumou pri poplatkoch mám počítať?
    V prípade, ak nevieš hodnotu pozemkov (čo asi nevieš), tak k návrhu na súd pripoj kolky v hodnote 6,50 € = základný poplatok, aby súd začal hneď konať a nemusel ťa na úhradu poplatku vyzývať. Notár dedičstvo prejedná, a ak bude hodnota pozemkov vyššia a suma 6,50 € nebude postačovať, súd ťa po skončení prejednávania vyzve na doplatok súdneho poplatku.

    Zabudnuté dedičtstvo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.