Zavrieť

Porady

Neskoro zaslaná faktura

Zdravím poraďáci prosím o radu. Mal som od jednej firmy objednané určité služby fakturácia následná splatnosť 14 kalendárnych dní. S danou firmou sme skončili spoluprácu, ale nezaslali v zákonom stanovenej lehote 15 dní posledné 2 faktúry. Čiže som si nemohol z daných faktúr ani odpísať DPH -čku. Ako postupovať keď faktúry nezaslali? Mám počkať až kým ich zašlú a potom ich neuznať? Alebo ako? ... ďakujem za odpoveďe
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tajomna21 je offline (nepripojený) tajomna21

    tajomna21
    kiko85 Pozri príspevok
    Zdravím poraďáci prosím o radu. Mal som od jednej firmy objednané určité služby fakturácia následná splatnosť 14 kalendárnych dní. S danou firmou sme skončili spoluprácu, ale nezaslali v zákonom stanovenej lehote 15 dní posledné 2 faktúry. Čiže som si nemohol z daných faktúr ani odpísať DPH -čku. Ako postupovať keď faktúry nezaslali? Mám počkať až kým ich zašlú a potom ich neuznať? Alebo ako? ... ďakujem za odpoveďe

    Tak pockaj, mozno este poslu. Kolko je od plnenia a prevzatia?
    A preco by si ju mal neuznat?

    kiko85 je offline (nepripojený) kiko85

    kiko85
    datum dodania je marec 15.3.2013 a 30.3.2013. Lebo mne ju tiez mnohokrat neuznali ked som ju nezaslal v zakonom stanovenej lehotedo 15 dni

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    kiko85 Pozri príspevok
    datum dodania je marec 15.3.2013 a 30.3.2013. Lebo mne ju tiez mnohokrat neuznali ked som ju nezaslal v zakonom stanovenej lehotedo 15 dni
    A obdržal si ich? AK áno, zaúčtuj klasicky, nárok na odpočet môžeš uplatniť tiež.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    kiko85 Pozri príspevok
    datum dodania je marec 15.3.2013 a 30.3.2013. Lebo mne ju tiez mnohokrat neuznali ked som ju nezaslal v zakonom stanovenej lehotedo 15 dni
    AK si nevystavil faktúru v lehote 15 dní, porušil si ustanov. § Zákona o dph.

    kiko85 je offline (nepripojený) kiko85

    kiko85
    Neobdržal som ich tak si dph nemôzem uplatniť a aj keby som nahodou chcel tak neviem v akej vyske nakolko som tu faktúru ani nevidel. Viem mne sa to stalo tiež ze som zaslal faktúru s omeskanim ako odpoveď som dostal svoje faktúry s listom ze som porusil ustanotonovenie zakona o dph nakolko som neposlal faktúry v lehote 15dni od datumu dodanid a faktúry mi neuznali.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    kiko85 Pozri príspevok
    Neobdržal som ich tak si dph nemôzem uplatniť a aj keby som nahodou chcel tak neviem v akej vyske nakolko som tu faktúru ani nevidel. Viem mne sa to stalo tiež ze som zaslal faktúru s omeskanim ako odpoveď som dostal svoje faktúry s listom ze som porusil ustanotonovenie zakona o dph nakolko som neposlal faktúry v lehote 15dni od datumu dodanid a faktúry mi neuznali.
    Ak si fakturoval službu alebo dodanie tovaru, faktúry boli oprávnené. Nárok na odpočet si môžeš uplatniť až dátumom ich obdržania.

    kiko85 je offline (nepripojený) kiko85

    kiko85
    Ja som odberatel momentalne nie dodavatel toto som uviedol ako priklad z minulosti, ze sa to stalo aj mne. Ale mal som narok na uhradu tych faktur? nakolko mi ich odmietli uhradit lebo som ich nezaslal v tej lehote. a vratili mi ich spat

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    kiko85 Pozri príspevok
    Ja som odberatel momentalne nie dodavatel toto som uviedol ako priklad z minulosti, ze sa to stalo aj mne. Ale mal som narok na uhradu tych faktur? nakolko mi ich odmietli uhradit lebo som ich nezaslal v tej lehote. a vratili mi ich spat
    Áno, mal si nárok na úhradu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.