Zavrieť

Porady

Ukončenie živnosti.

Mal by som takúto otázku. Podnikám od roku 2002 popri zamestnaní so stratou. Rozhodol som sa ukončiť živnosť.
Straty: 2002 -200 000
2003 -150 000
2004 -100 000
2005 - 50 000.
Končím s vyrovnanými pohľadávkami aj záväzkami. Zostal mi z veľkej časti nepredajný tovar v hodnote 500 000. Tovar mi nikdo nechce odkúˇpiť, keďže som neplatcom DPH. Hodnotu zásob musím dať do príjmov.
Môžem si uplatniť predchádzajúce straty? Ak ano, ako?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peterka je offline (nepripojený) Peterka

    Peterka
    Podľa mňa môžeš s tým, že straty si uplatníš v daňovom priznaní riadok 65 daňového priznania typu B

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    ak si si doteraz neuplatnil daň.stratu, môžeš si uplatniť daň.stratu aj jednorázovo podľa § 30 , ktorý sa odvoláva na § 52 ods.8, z dôvodu daň.strata vznikla ešte pred nadobud.účinnosti tohto zákona t.j. za zdaň.obdobie do konca roka 2003. Ak vykážeš základ dane 500 000,00 tak si odpočítaš daň.stratu do tejto výšky jednorázovo z dôvodu z ukončenia živnosti.

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    Ak podnikateľ ukončil živnosť k 01.01.2006 upravuje sa základ dane v daňovom priznaní za rok 2005, t.j. tento rok sa považuje za posledný?

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Katarina
    Ak podnikateľ ukončil živnosť k 01.01.2006 upravuje sa základ dane v daňovom priznaní za rok 2005, t.j. tento rok sa považuje za posledný?
    ak ukončil živnosť v r.2006 , tak za r.2006 si podá daň.priznanie a v ňom bude upravovať základ dane.

    Ukončenie živnosti.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.