Zavrieť

Porady

prečo mi černejú po uvarení zemiaky??

kúpil som sadbové zemiaky zo Spiša , v druhom roku(druhá úroda) mi po uvarení zemiaky černejú, prvý rok po výsadbe to tak nebol. Nepoužil som žiadne hnojivo ani chemické ,ani maštaľný hnoj , ani som ich ničím nestriekal ,dalo by sa povedať biozemiaky - a černejú???!!! Obyčajne sa hovorilo že černejú preto lebo boli chemicky hnojené (veľký obsah dusíka)....ale teraz nemajú prečo černieť hmhmhmh
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alabut je offline (nepripojený) alabut

    alabut
    Su po zaruke. Sadbove zemialy, najma zahranicne odrody, sa vyrabaju na jeden rok. Chcu donutit pestovatela, aby si ich kupoval kazdy rok. :-)

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    alabut Pozri príspevok
    Su po zaruke. Sadbove zemialy, najma zahranicne odrody, sa vyrabaju na jeden rok. Chcu donutit pestovatela, aby si ich kupoval kazdy rok. :-)
    až tak by som to nehodnotil. Príčin prečo by sa nemali sadiť zemiaky v tej istej pôde je niekoľko, len neviem ako sa dá vyrobiť zemiak aby mal požadovanú charakteristiku jeden rok.
    Príčiny černania- štruktúra teploty pri skladovaní,
    - odroda množstvo škrobov a iných látok (z toho sú zemiaky A- C ) na šalát, na hranolky na kašu
    - nemoci a škodcovia ktoré ich napadli v priebehu pestovania(baktériové ochorenia, apod)

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    sadbové zemiaky sú určené NA SADBU,nie na konzumáciu

    a okrem toho sú aj drahšie ako konzumné zemiaky.
    jozef.pavlusik veď ja som ich najprv nasadil a konzumoval som úrodu !

    Emka Roman je offline (nepripojený) Emka Roman

    Emka Roman
    Oxidujú

    ps
    prever, či nie sú tzv "fajnové" (pre niektoré semená toto platí) = úroda sa nedá použiť na sadbu (výsev), lebo už nebude mať druhá úroda tie vlastnosti ako prvá
    pavol54 zase to robia ako pred rokom? teraz je to už snáď tretia úroda alebo si skladoval od vlaňajšej jari? No len povedz odrodu a varný typ.
    kopretinka tretia úroda? čoby,on sa len teraz zobudil

    prečo mi černejú po uvarení zemiaky??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.