Zavrieť

Porady

musím mať obednú prestávku, ak pracujem len 5 a pol hodiny??

Pracujem v MŠ. Pracovný čas na týždeň mám 37 a pol hodiny. 5 a pol hodiny denne plus pol hodina je obedná prestávka. Máme zákonom stanovenú obednú prestávku v trvaní pol hodiny, ale máme s tým problémy, nakoľko nieje niekedy možné ju čerpať a jednoduchšie by bolo ju nemať. Vedúca ale tvrdí, že ju mať musíme (aj keď zákonník hovorí, že až po šiestich hodinách). Poradíte mi či je to naozaj tak, alebo je to len na dohode medzi vedúcim a zamestnancami? Ďakujem pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Pracovny cas mate 37,5 hodiny tyzdenne, teda 7,5 hodiny denne, co nie je kratsie ako 6 hodin. Informacia v nadpise, ze pracujes len 5,5 hodiny je zavadzajuca, pracujes 7,5 hodiny.
    Zakonnik prace jasne definuje povinnost minimalne 1/2 hodinovej prestavky pri prac. case dlhsom ako 6 hodin, ktora sa do prac. casu nezapocitava a nie je platena.
    Zamestnavatel je povinny vam urcit cas prestavky a aj umoznit ju riadne vyuzivat.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Sabadka asi to myslela tak, že 5,5 hodiny je na pracovisku, tie dve hodiny práce majú zrejme ako nepriamu činnosť, teda práca doma
    lubica1995 Pracujem priamo na pracovisku 5,5 hodiny. Ostatný čas mám prácu doma. Ďakujem. Za odpoveď a záujem
    lubica1995 Lenže ja mám tú pracovnú dobu rozdelenú, čiže nieje sústavná. A prvú časť mám 5,5 hodiny práce v práci a ostatné dve hodiny mám prácu na doma. čiže pracovnú dobu mám prerušenú, zaujíma ma odpoveď na túto vec. Ďakujem.
      zbaliť

    lubica1995 je offline (nepripojený) lubica1995

    Učiteľka v MŠ lubica1995
    Som na pracovisku 5,5 hodiny, dve hodiny mám ako nepriamu činnosť, prácu doma. Aj tak musím mať obednú prestávku_ Ďakujem pekne za info.

    musím mať obednú prestávku, ak pracujem len 5 a pol hodiny??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.