Zavrieť

Porady

preklad abstraktu do angličtiny

Dobrý deň, potrebujem súrne Vašu pomoc. Nie som veľmi dobrá v angličtine a sama by som si s tym nevedela poradiť. Preto potrebujem pomoc s prekladom súhrnu (abstraktu) do angličtiny pre moju prácu. Prosím, pomôžte. Ďakujem

Súhrn:
Cieľom tejto diplomovej práce je popísať, zhodnotiť a analyzovať stav pohľadávok v konkrétnej spoločnosti a na základe výsledkov z analýzy pohľadávok navrhnúť vhodné riešenia na zlepšenie systému riadenia pohľadávok. Práca je rozdelená do 5 kapitol a obsahuje 28 obrázkov, 26 tabuliek a 3 prílohy. Prvá kapitola bola venovaná základným pojmom, úlohám controllingu a základnému rozdeleniu controllingu na finančný, investičný a vnútropodnikový. V druhej kapitole sme charakterizovali profil spoločnosti, jej históriu a organizačnú štruktúru. V ďalšej časti sme zisťovali stav finančnej situácie skúmaného podniku a tiež systém riadenia pohľadávok. Bola vykonaná finančná analýza a analýza samotných pohľadávok v rámci controllingu pracovného kapitálu. Výsledky analýzy poukázali na určité nedostatky vedúce k rastu nevyinkasovaných pohľadávok a preto sme v štvrtej kapitole navrhli riešenia a opatrenia pre zlepšenie budúceho stavu pohľadávok v spoločnosti. Návrhy sme zhodnotili v poslednej kapitole tejto diplomovej práce. Za hlavný prínos tejto práce považujeme analýzu finančnej situácie podniku, analýzu pohľadávok a odporúčania z nej vyvodené.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    preklad abstraktu do angličtiny

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.