Zavrieť

Porady

Hypotéka - zobrať pred alebo po narodení dieťaťa

Ahojte Poraďáci.
Plánujeme s manželkou brať hypotéku. O 2 mesiace sa mi narodí dieťa a zaujímalo by ma kedy je lepšie o ňu požiadať z hladiska hypotekárneho skóringu a teda možného úroku. Pred alebo po narodení ?
Je jasné že po narodení dieťaťa by bol skóring horší v zmysle zvýšených životných nákladov. Scoringový model ale počíta s milión faktormi a v niektorých kategóriách je dieťa v modeli ako výhoda. Otázka je čo prevažuje
Nemáte niekto s tým skúsenosti ? Resp. keby tu bol nejaký odborník, privítam názory.
Vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    trevize je offline (nepripojený) trevize

    trevize
    Preco neoslovis HU poradcu? Nic to nestoji...

    Ale pokial nebudes chciet statny prispevok, tak pred narodenim. Mate vyssi prijem...lepsia bonita.

    Hakika je offline (nepripojený) Hakika

    Hakika
    otazne je, ci beries hypoteku sam, alebo si zenaty, ci pristupuje partnerka do uveroveho vztahu, ci je potrebny aj jej prijem. Treba viac info

    Tomaso. je offline (nepripojený) Tomaso.

    Tomaso.
    Poradcovia sú aj na Porade, preto sem píšem
    ... možno sa nájde niekto kto riešil podobnú vec.

    Vyšší príjem je plus do skóringu. Ale rodina s dieťaťom je pre banku menej riziková, čo je tiež plus do skóringu.

    Hakika je offline (nepripojený) Hakika

    Hakika
    ok, ale pristupuje manzelka do uveroveho vztahu aj prijmom ? Treba to riesit este pred tym ako nastupi na matersku ? Lebo potom nie je o com. V kazdom pripade sa narodenim dietata znizuje bonita o dalsieho vyzivovaneho clena rodiny.

    trevize je offline (nepripojený) trevize

    trevize
    Bez zakladnych udajov ti nik neporadi na 100%. Ja hovorim ze na 99% je lepsie pred narodenim...manzelkyn prijem moze podstatne ovplyvnit uz len fakt ci HU v pozadovanej vyske dostanete.

    Tomaso. je offline (nepripojený) Tomaso.

    Tomaso.
    urcite tie prijmy spocitame.
    Rozdiel medzi prijmom teraz (je SZCO) a prijmom z buducej materskej (+ ma aj dobrovolne NP) bude minimalny.

    Hakika je offline (nepripojený) Hakika

    Hakika
    tak to celkom nie je celkom pravda trevize. pomer prijmu "rodiny" k vyske mesacnej splatky tiez ovplyvnuje skoring.

    Hakika je offline (nepripojený) Hakika

    Hakika
    Tomaso. Pozri príspevok
    urcite tie prijmy spocitame.
    Rozdiel medzi prijmom teraz (je SZCO) a prijmom z buducej materskej (+ ma aj dobrovolne NP) bude minimalny.
    Požiadaním úveru pred narodením dieťaťa pochodíte určite lepšie Ale úplne najlepšie pochodíš v konkrétnej banke u konkrétneho poradcu. Vie ti vypočitať obe alternatívy.

    trevize je offline (nepripojený) trevize

    trevize
    A este ma napadol jeden dovod. Je jar..cas HU kampani...v lete uz bude pravdepodobne po nich (aj ked clovek nikdy nevie).

    Tomaso. je offline (nepripojený) Tomaso.

    Tomaso.
    .. tiez si myslim ze asi PRED. Nizsie zivotne naklady pred narodenim prevazia nad "faktorom stability" rodiny
    Skocim asi do banky co na to povedia.

    diky za nazory.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.