Zavrieť

Porady

Halierové vyrovnanie

Prosím o radu. Faktúra od dodávateľa vystavená na: Príklad = 1402,80 Sk. Uhradili sme ju v hotovosti t.z. VPD+PPD na sumu 1403,- Sk, nakoľko
halieriky sa už nepoužívajú. Pri saldokonte mi vyhadzuje preplatok 0,20 hal.
Fakticky je to uhradené a chcela by som mať zostatok 0,- Sk a nie -0,20 hal. Je možné to nejako halierovo vyrovnať? Ak áno, aké účty mám "použiť"? Pri niektorých faktúrach sme zasa o pár halierov uhradili menej, ale dodávateľ tie haliere nepýta, takže tiež sú tie faktúry uhradené, ale ja mám zostatok napr. 0,10 hal. Aj toto môžem dajako vyrovnať? Ďakujem veľmi pekne za Vaše rady a nápady. Pekný deň.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Jelena
    Prosím o radu. Faktúra od dodávateľa vystavená na: Príklad = 1402,80 Sk. Uhradili sme ju v hotovosti t.z. VPD+PPD na sumu 1403,- Sk, nakoľko
    halieriky sa už nepoužívajú. Pri saldokonte mi vyhadzuje preplatok 0,20 hal.
    Fakticky je to uhradené a chcela by som mať zostatok 0,- Sk a nie -0,20 hal. Je možné to nejako halierovo vyrovnať? Ak áno, aké účty mám "použiť"? Pri niektorých faktúrach sme zasa o pár halierov uhradili menej, ale dodávateľ tie haliere nepýta, takže tiež sú tie faktúry uhradené, ale ja mám zostatok napr. 0,10 hal. Aj toto môžem dajako vyrovnať? Ďakujem veľmi pekne za Vaše rady a nápady. Pekný deň.
    Účtuješ to buď 321/648 alebo 548/321 podľa toho, či je to preplatok alebo nedoplatok.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Jelena
    Prosím o radu. Faktúra od dodávateľa vystavená na: Príklad = 1402,80 Sk. Uhradili sme ju v hotovosti t.z. VPD+PPD na sumu 1403,- Sk, nakoľko
    halieriky sa už nepoužívajú. Pri saldokonte mi vyhadzuje preplatok 0,20 hal.
    Fakticky je to uhradené a chcela by som mať zostatok 0,- Sk a nie -0,20 hal. Je možné to nejako halierovo vyrovnať? Ak áno, aké účty mám "použiť"? Pri niektorých faktúrach sme zasa o pár halierov uhradili menej, ale dodávateľ tie haliere nepýta, takže tiež sú tie faktúry uhradené, ale ja mám zostatok napr. 0,10 hal. Aj toto môžem dajako vyrovnať? Ďakujem veľmi pekne za Vaše rady a nápady. Pekný deň.
    Úhradila si viac, účtuješ 548/321.

    Jelena je offline (nepripojený) Jelena

    Jelena
    Ďakujem, ďakujem, ďakujem. Aj som si myslela, že to bude takto, ale istota je "guľomet" ako sa hovorí, takže idem to všetko pekne povyrovnávať.

    lbdent je offline (nepripojený) lbdent

    mamička na rodičovskej dovolenke ...viac lbdent
    Môžem poprosiť o radu ako konkrétne zaúčtovať tieto nedoplatky v Omege? Odberatelia občas zaplatia sumu faktúry a prehliadnu 0,50Sk, takze mi to vyskakuje ako pohľadávka. Má sa to zaúčtovať cez ID 546-311? Lebo priamo v rozúčtovaní faktúry to neviem spraviť, ale zase cez ID sa mi to nebude vzťahovať priamo na určenú faktúru.Neviem si poradiť. Ďakujem

    Lubica3 je offline (nepripojený) Lubica3

    Lubica3
    V Omege cez IDx vpravo dole nahodíš číslo dokladu/faktúry, odťukneš a samé ti otvorí doklad, kde ti potom aj doúčtuje halierové vyrovnanie, na 548, resp. 648. Musíš na jednotlivých odber./dodávateľov robiť samostatné ID, nedoporučujú to robiť hromadne /podľa Krosákov/.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    lbdent
    Môžem poprosiť o radu ako konkrétne zaúčtovať tieto nedoplatky v Omege? Odberatelia občas zaplatia sumu faktúry a prehliadnu 0,50Sk, takze mi to vyskakuje ako pohľadávka. Má sa to zaúčtovať cez ID 546-311? Lebo priamo v rozúčtovaní faktúry to neviem spraviť, ale zase cez ID sa mi to nebude vzťahovať priamo na určenú faktúru.Neviem si poradiť. Ďakujem
    Halierové vyrovnanie pohľ. 548/311.

    lbdent je offline (nepripojený) lbdent

    mamička na rodičovskej dovolenke ...viac lbdent
    Lubica3
    V Omege cez IDx vpravo dole nahodíš číslo dokladu/faktúry, odťukneš a samé ti otvorí doklad, kde ti potom aj doúčtuje halierové vyrovnanie, na 548, resp. 648. Musíš na jednotlivých odber./dodávateľov robiť samostatné ID, nedoporučujú to robiť hromadne /podľa Krosákov/.
    srdečná vďaka, veľmi mi to pomohlo, už to mám urobené

    Halierové vyrovnanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.