Zavrieť

Porady

Je osožné dať medzi záhradné jahody posekanú trávu?

Je osožné dať medzi záhradné jahody posekanú trávu napr. zo záhradnej kosačky? Počul som že je to prospešné , udržuje vlhkosť, nerastie burina a pri daždi sa plody neznečistia od pôdy. Je to pravda a má niekto s týmto skúsenosti? Dokonca že sa môže použiť i nasekaná slama.
Naposledy upravil janherec : 20.04.13 at 14:33
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Zo záhradnej kosačky asi nie - je to posekané veľmi nadrobno. Bude to síce ako doplnkové hnojivo (pri rozklade a tlení), ale špina zostane. Skôr po klasickej kosbe (kosou) - niekedy sa dávala aj slama.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Na to, co popisujes je najvhodnejsia slama. daj si do googla "pestovanie jahod na slame".

    Da sa vyuzit aj posekana trava,ale treba dosypavat po troche,aby stihla preschnut. Ak da naraz vysoku vrstvu,moze zacat hnit.

    vemak je offline (nepripojený) vemak

    vemak
    Nie že by bola metoda so slamou vyslovene zlá, lepsie ako nic, ale po viacerých pokusoch ( ked je mokro a oberas zadupes ju do blata, ked je cerstva a je vietor tak ju rosfuka, po case tam je kopes havede....) som za ciernu textíliu - vydržy 4r. a potom aj tak musís jahodovisko zmenit. A velmi sa mi osvecila aj kvapkova zavlaha, (na 4 rady po 10 korenov vyjde na 30eur + 30 casovac), a pustis ju hoc kedy v noci.

    alabut je offline (nepripojený) alabut

    alabut
    Travu rozhadzat a okopat okolo jahod na jar. Ak ju nechas pomedzi riadkami, po dazdi protismykove gumaky. Potom bud posekanu slamu, ako odporuca arizona, alebo piliny, ktore pouzivam ja, pretoze nemam slamu. Piliny okyslia podu, su po dazdi ciste aj s gazdom, ked sa na jar opat okopu, prevzdusnia a okyslia podu. Menej zarastaju travou a pod pilinami si drzia vlkost. Dalej sluzia ako ochrana proti roztocikovi jahodovemu, ci ako sa ta chamrad vola. :-)

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    A keď už má tej trávy posekané veľké množstvo - mal by uvažovať o kompostovaní - a bude mať kvalitné hnojivo.

    P.S. Môj fotrík" všetok biologický odpad zo záhradky kompostuje - trvá to síce dlhšie, ale výsledkom je, že nepoužíva žiadnu chémiu, žiaden maštaľný hnoj, len kompost a ono to parádne rastie.
    alabut Mudry fotrik. :-)

    Je osožné dať medzi záhradné jahody posekanú trávu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.