Zavrieť

Porady

DDS

Ahojte !
Pre ktorú spoločnosť poskytujúcu doplnkové dochodkové sporenie by ste sa rozhodli? Mám na mysli tretí pilier.....Máte nejaké tipy? Plusy, mínusy tých, v ktorých ste evidovaní....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chrusťa je offline (nepripojený) Chrusťa

    Chrusťa
    Zdravím vás všetkých, nakoľko je tu názov témy DDS otvorím diskusiu. Aký je váš názor na zotrvanie v DDS. Ako ste iste postrehli do parlamentu sa dostáva návrh novely zákona o doplnk. dôchodk. sporení, kde sa menia "pravidlá hry". Podľa vás oplatí sa si prispievať aj naďalej do DDS alebo vziať si doposiaľ nasporené peniaze a ukončiť to celé? Komu sa ešte oplatí tam ostať a komu už nie? Podotýkam, že v mojom prípade mi do DDS zamestnávateľ neprispieva, prispievam si tam sama, avšak kladiem si otázku, či za nových navrhovaných podmienok zo strany štátu sa vôbec človek dostane niekedy k svojim peniazom.....čo vy na to? Uvítam akýkoľvek názor
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    avalik do odpovede sa nedavaju otazky
    kopretinka DDS je druhý pilier?
    Chrusťa uj tak sa ospravedlňujem, s týmto novým prostredím na porade akosi ešte neviem "fungovať". Mám na myslí tzv. tretí pilier nie druhý...
    kopretinka ja viem,že DDS je tretí pilier,pýtala som sa avalík,lebo Ťa odkázala do témy o II.pilieri...
    kopretinka a tá diskusia je už uzavretá
    draik Dávkové plány, ktoré určujú podmienky vyplácania dôchodku z DDS, zostávajú zachované. K zmene by došlo vtedy, ak by klient chcel daňovú úľavu.
    avalik kopretinka, chrusta pomylila som si skratku ... link som vymazala
      zbaliť

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    Tiež som si sporila sama, keď som dosiahla vek 55 rokov, som to zrušila, vyplatili mi do 3 týždňov polovicu nasporenej časti a druhú mi vyplácajú mesačne až počas troch rokov, samozrejme, že si ročne zrážajú poplatky za vedenie účtu.
    Chrusťa ja mám do 55 r. ešte ďaleko, preto uvažujem, či to celé nezrušiť a radšej si tie peniaze niekde nezhodnotiť v nejakej banke. Preto som si chcela vypočuť aj názor tých, kt. majú ohľadne tých DDS viac skúsenosti.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.