Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    mafo2253 Pozri príspevok
    vlani bola obsypaná,malo som preriedil
    už si zažil dva roky po sebe rekordnú úrodu jabĺk - ja teda ešte nie(a rokov mám dosť)
    a vlaňajší rok teda bol na jablká parádny !

    Mr.40 je offline (nepripojený) Mr.40

    Mr.40
    mne zakvitli aj jablone aj slivka, ringlota aj mirabelka

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ..nooo, tak to je panta!..chudák jablonka, možno by to chcelo trochu lepšiu zeminu, prípadne s ňou hodiť reč,dohovoriť jej jemne, že ju máš rád a tak by ťa jej kvietky potešili...(to hovorím vážne, mojim domácim kvetom to pomáha..
    ...ale možno záleží na tom, kde bývaš a či tam nekvitnú jablone neskôr..

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    mafo2253 Pozri príspevok
    nepotrebujem poradit,len sa stazujem
    a vlani si sa ako o ňu staral? očká na úrodu sa zakladali vlani. napr suchota,

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    A už kvitnú jablone? Lebo ani ja nemám ani kvietka, ale u mňa ešte len listy začínajú rásť. Kvety by mali prísť až potom. Zatiaľ kvitla marhuľa, za ňou broskyňa a jablone snáď o týždeň -dva.

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    Mne až priveľmi rozkvitla čerešňa, aj hruška, slivka menej, ale jabloň ešte nie.

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    mafo2253 Pozri príspevok
    nepotrebujem poradit,len sa stazujem
    Púk! Ak sú púčiky, dočkáš sa. Ale, ak je suchá ... nepotrebuješ, fakt?

    Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

    Gabhus
    No tak ja mám skúsenosti, že ak je jeden rok jabĺk veľa (vlani), tak na budúci - tento - minimum alebo žiadne. Ale zato vlani nebolo sliviek nejak veľa a teraz vyzerá že budú. Nemôžeme chcieť vždy a všetko a veľa Možno veľkovýroba má nejaké spôsoby, ale ak pestuješ normálne a bez chémie, je to tak. Starí ľudia vraveli...
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    pavol54 áno
    viki2 ano
    viki2 tento rok je to rýchlovka :-(
    korela vďaka všetkým, uvidíme, u nás záhradník čo predáva každý rok prvú jarnú zeleninu hovorí, že kaleráb bude meškať 1 mesiac, reďkovky, cibuľky má.
    osky nase slivky za 14 dni co sme neboli doma rozkvitli aj odkvitli-nasli sme uz len ohnednute okvetia..
      zbaliť

    Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

    Gabhus
    U nás kvitnú višne, slivky, začínajú ringloty. Broskyne ešte nie a jablone asi ani nebudú...

    Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

    Ferdosondo
    Mafo2253, závisí aj od oblasti kde sa nachádzajú tie jablone. Mne začínajú kvitnúť okolo 10. mája(500mnm). Striedavá rodivosť sa dá upraviť správnym rezom.

    mafo2253 je offline (nepripojený) mafo2253

    mafo2253
    okolie BA,sused ma kvetov habadej a rezal som tak,ako kazdy rok,myslim,ze dôvodom bude moja chamtivost minuli rok,nepretriedil som dostatocne plody,na golden deli,ktory ma na vysku 1,5 m a priemer koruny tiez asi tak,som obral skoro 60 kg

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Tak aj u nás už rozkvitli jablone -( Horná Nitra), nadmorská výška cca 400 m/nm. Marhule sú odkvitnuté, broskyňa ešte kvitne. Mala by byť dobrá úroda - stromy polievam, lebo je poriadne sucho.

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    wagner Pozri príspevok
    Tak aj u nás už rozkvitli jablone -( Horná Nitra), nadmorská výška cca 400 m/nm. Marhule sú odkvitnuté, broskyňa ešte kvitne. Mala by byť dobrá úroda - stromy polievam, lebo je poriadne sucho.
    S tým suchom pre stromy to nemôžeš myslieť v tomto období vážne, zelenina to tá áno už by potrebovala

    airbusy je offline (nepripojený) airbusy

    airbusy
    keď si preťažil v minulom roku stromček, je logické, že potrebuje nabrať sily na vytvorenie ďalších kvetov a udržanie plodov.... v podstate si si spôsobil striedavú rodivosť na tejto jabloni, ale tá sa vyskytuje aj pri niektorýh iných odrodách.....

    mafo2253 Pozri príspevok
    okolie BA,sused ma kvetov habadej a rezal som tak,ako kazdy rok,myslim,ze dôvodom bude moja chamtivost minuli rok,nepretriedil som dostatocne plody,na golden deli,ktory ma na vysku 1,5 m a priemer koruny tiez asi tak,som obral skoro 60 kg
    Vlado996 súhlasím, rovnako je to tento rok aj u mňa, na jabloniach Júlia, Jonathan a čiastočne aj Gloster mám len pár kvetov, ostatné však kvitnú normálne

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    ....hehehehe.....ani ja ....

    Ale za to mi ešte snežienky kvitnú ....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.