Zavrieť

Porady

Ako začať pri poskytovaní účtovníckych služieb

V budúcnosti plánujem založenie živnosti - vedenie účtovníctva pre rôzne subjekty. Prosím o radu, na základe čoho poskytnem túto službu: zmluvného vzťahu s dotyčným podnikateľom /ak áno, kde by som zohnala nejaký vzor zmluvy/, alebo len faktúrovaním za poskytnuté služby? Aké sú približne ceny za účtovanie? Čo ešte treba pri vznikajúcom kontakte s odberateľom týchto služieb? Nejaký doklad o ochrane osobných údajov a podobne??? Ďakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marion je offline (nepripojený) marion

    szčo účtovníčka marion
    Doporucujem dat si urobit zmluvu a osetrit si jednak platenie, vysku platby, podmienky za akych sa moze platba zmenit (zvysenie poctu dokladov, narocnosti dokladov, stanes sa platcom dph, zakony sa zmenia a tym padom aj tvoje naklady), terminy, sposob odovzdavania dokladov a terminy, za co rucis (ak ti zakaznik nedoda vsetky doklady a ty si nemohla vediet, ze ich ma) a pod. Ja som si ju dala spravit u pravnika. Je dobre, aby si bola poistena v pripade, ze by boli nejake penale (s tym ti viem pomoct). Co sa tyka cien, tak tie sa zhromazduju tu na Porade - CÚP - cennik uctovnych prac 2011 a CUP 2012.

    Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

    Gabhus
    Píšeš že je dobré poistit sa - ja som pred časom zháňala poisťovňu ktorá takúto službu poistí - nezohnala som. Niektoré Poraďáčky mi aj niečo odporučili, ale všade povedali že už túto službu nepoisťujú. Ty o niečom vieš? Ak áno daj vedieť prosím Ťa. Ďakujem

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    Gabhus Pozri príspevok
    Píšeš že je dobré poistit sa - ja som pred časom zháňala poisťovňu ktorá takúto službu poistí - nezohnala som. Niektoré Poraďáčky mi aj niečo odporučili, ale všade povedali že už túto službu nepoisťujú. Ty o niečom vieš? Ak áno daj vedieť prosím Ťa. Ďakujem
    napríklad - Poistenie zodpovednosti za škodu spôsobenú pri výkone profesie - ale sú aj lacnejšie možnosti napr. cez CUS tuším ale len ak sa školíš cez nich.

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Gabhus Pozri príspevok
    Píšeš že je dobré poistit sa - ja som pred časom zháňala poisťovňu ktorá takúto službu poistí - nezohnala som. Niektoré Poraďáčky mi aj niečo odporučili, ale všade povedali že už túto službu nepoisťujú. Ty o niečom vieš? Ak áno daj vedieť prosím Ťa. Ďakujem
    Ale také poistenie existuje, veď si ho platím už 8 rokov .

    ***Poistenie zodpovednosti za škodu spôsobenú pri výkone povolania ***

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Melnick Pozri príspevok
    Ale také poistenie existuje, veď si ho platím už 8 rokov .

    ***Poistenie zodpovednosti za škodu spôsobenú pri výkone povolania ***
    Potvrdzujem, naša firma má také poistenie od r. 1993

    apsgroup je offline (nepripojený) apsgroup

    apsgroup
    Kolko zhruba máte klientov aby ste vyžili? Ja viem, že nie je klient ako klient, ale cca platcov DPH mesačných, štvrťročných, neplatcov. Lebo mne sa zdá, že mám roboty veľa a peňazí ešte málo.

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    apsgroup Pozri príspevok
    Kolko zhruba máte klientov aby ste vyžili? Ja viem, že nie je klient ako klient, ale cca platcov DPH mesačných, štvrťročných, neplatcov. Lebo mne sa zdá, že mám roboty veľa a peňazí ešte málo.
    A čo rok, budeš mať viac a menej. (podstatné mená roboty a peňazí si doplň kde chceš. )

    Ako začať pri poskytovaní účtovníckych služieb

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.