Zavrieť

Porady

Odpustenie poplatku za komunalny odpad

Priatelia, neviete mi niekto poradit? Mam by v Banskej Bystrici. Mestsky urad v Banskej Bystrici vymaha odo mna platby za komunalny odpad, napriek tomu, ze sa preikazatelne zdrziavam v zahranici. Vo vseobecnych ustanoveniach maju napisane:
.................................................. .................................................. .........................
§ 18
Zníženie poplatku
1. Správca dane na základe žiadosti daňového subjektu poplatok zníži v zmysle zákona, za obdobie, za
ktoré poplatník preukáže, že viac ako 90 dní v zdaňovacom období sa nezdržiava alebo nezdržiaval
na území mesta. Daňový subjekt si nárok na zníženie poplatku uplatňuje za každé zdaňovacie
obdobie zvlášť v zmysle zákona.
.................................................. .................................................. ..........................

Ide o to ze mi na mestskom urade povedali, ze mi odpustit mozu len poplatky za tento rok. Lebo ze to vseobecne nariadenie sa obnovuije kazdy rok a teda ustanovenia v nom platia len pre dany rok. Za minule roky mi to vraj neodpustia, aj ked donesiem doklady, ze som sa v kazdom predmetnom roku zdrziaval v zahranici. Je to v poriadku? Nie je nejaka moznost ako sa voci tomuto ubranit. Nechce sa mi totiz platit za nieco co som nevyuzival.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

kukučka
Všetko sa dá, keď sa chce.

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Oliwa
Je tam predsa napísané "za každé zdaňovacie obdobie zvlášť", takže postupujú v zmysle svojho nariadenia.
Ale čo sa stalo s neuhradenými poplatkami z predchádzajúcich rokov? Tie od Teba doteraz nevymáhali ani nehrozili v upomienke exekútorom - bežná to prax slovenských úradov?

arizona je offline (nepripojený) arizona

arizona
Uctovnici na Porade by Ti asi vedeli porozpravat,ake trampoty su to,aby si upravoval fin.udaje spatne za minule roky.
Uznaj, ze je to tvoja chyba, ze si si to neuplatnoval skor, ze si sa nebranil a nepreukazal...

Obce si same upravuju platby za odvoz odpadu, niektore uznaju platbu na inom mieste,ale vela obci neuznava ani ked prinesies doklad, ze platis inde.

sito je offline (nepripojený) sito

sito
Nie! Nie je možnosť odpustiť, len možnosť znížiť, ako uviedli.

Ale, je možnosť, stopercentná, že dlžnú sumu budú vymáhať.

arizona je offline (nepripojený) arizona

arizona
sito Pozri príspevok
Nie! Nie je možnosť odpustiť, len možnosť znížiť, ako uviedli.

Ale, je možnosť, stopercentná, že dlžnú sumu budú vymáhať.
Sitecko, je mozne aj uplne odpustit,zalezi od rozhodnutia obce, ale treba o to poziadat kazdorocne,ked sa vypisuje vymer na platby za dany rok.../ani ja,ani moj muz na Slovensku neplatime,obec uznava...ale spatne nemam odskusane/

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som taiko
Je tam predsa napísané "za každé zdaňovacie obdobie zvlášť", takže postupujú v zmysle svojho nariadenia.
No ved "za každé zdaňovacie obdobie zvlášť". Mne ale z toho nevyplyva, ze za minule obdobia sa to uz neda. A okrem toho nic nevymahali, nic nevraveli ani minuleho roku ked som platil dan z nehnutelnosti.
Len zrazu si teraz zmysleli ze nemam zaplatene od 2007. Mne nevadi ze treba o to kazdy rok ziadat, len sa mi nezda, preco nemozem spatne ziadat o odpustenie poplatkov, ked viem dokladovat, ze som sa v danych rokoch nenachadzal na Slovensku a teda nevyuzival sluzbu, za ktoru mam platit.
Zdravotna poistovna voci mne viedla exekuciu za zdravotne poistenie nezaplatene od 2001 a ked som im dokazal, ze som si poistne za tie roky platil, tak exekuciu stiahli.
Naposledy upravil taiko : 29.04.13 at 13:54

sito je offline (nepripojený) sito

sito
arizona Pozri príspevok
Sitecko, je mozne aj uplne odpustit,zalezi od rozhodnutia obce, ale treba o to poziadat kazdorocne,ked sa vypisuje vymer na platby za dany rok.../ani ja,ani moj muz na Slovensku neplatime,obec uznava...ale spatne nemam odskusane/
U nás, nie! Tak bolo povedané na úrade. Ale, človek môže odpustiť ... aj oko prižmúriť, že?

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

ivka70
Zvycajne to maju mesta osetrene tak, ze o ulavu musis poziadat nejneskor do 30.1.v danom roku.
Pripadne beru do uvahy zmenu pocas roka, cize napr. odstaujes sa v septembri, su schopne ti ulavu od toho septembra, ak o nu vtedy poziadat, uznat.
A ono to nie je o prizmureni oka cloveka, ale o tom, ako je urobene vseobecne zavazne nariadenie mesta.

Odpustenie poplatku za komunalny odpad

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.