Zavrieť

Porady

Ako postupovat, ked zamestnanec nastupil na PN?

Prosím o radu. Ešte nikdy som nerobila PN-ky čo všetko mi treba urobiť? Zamestnanec je na PN-ke od 1.5.2013 a pravdepodobne bude marodovať dlhšie, lebo išiel na operáciu. Vopred ďakujem za všetky informácie.
Naposledy upravil Richard : 03.05.13 at 13:31
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    prvých 10 dní nerobíš nič, v mzdovom programe ho označíš ako PN. Za 3 prvé dni dostane 25% za 7 dalších dní 55% náhradu pri PN - program ti to vypočíta.
    od 11.dňa pošleš oznámenie do SP a nemocenské dávky mu bude vyplácať sociálka.
    Oznámenie posielaš aj do ZP do konca nasl. mesiaca.
    podrobnejšie z hlavy ti povedať neviem, tiež som mala PN-ku na spracovanie možno dva razy.
    Katy a R len doplním, že tie percentá náhrady mzdy - to je minimálny nárok ... niekedy to môže byť aj viac (záleží od zamestnávateľa a KZ)

    wirgi je offline (nepripojený) wirgi

    wirgi
    Ešte doplním Kejku na stránke SP nájdeš tlačivo - Potvrdenie zamestnávateľa na účely uplatnenia nároku na nemocenskú dávku, to vypíšeš a spolu s PN zanesieš do SP.
    maria- nie je potrebné nosiť potvrdenie na soc. poisťovňu

    inuš je offline (nepripojený) inuš

    inuš
    Znec Ti musí koncom každého mesiaca doniesť potvrdenie od lekára o tom, že PN naďalej trvá. Toto tlačivko je potrebné doručiť na SP, aby Zncovi vyplatili nemocenské za daný mesiac. (Hovoríme mu papier na peniaze)

    prstienok je offline (nepripojený) prstienok

    prstienok
    keď ti z-nec donesie ukončenie PN, posielaš tiež na SP aj ZP - hlásiš ukončenie PN... inak tlačivká, čo posielaš na SP, si radšej prefocuj a založ, .... a tlačivká posielaj čo najskôr do SP a ZP, vyhneš sa zbytočným problémom... nezabudni potvrdiť, podpísať a všetko vypísať čo máš.... to je asi všetko
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    sunny2312 Veľmi pekne ďakujem za rady :-)
    sunny2312 A ešte sa chcem opýtať Aké tlačivá nosím na SP, myslím tým marodku. Mám iba jednu červenú časť, znec mi mal dať asi aj inú časť?
    Katy a R z-ec ti mal v prvom rade dať tlačivo čierne (ostáva tebe) - to je pre z-ľa na náhradu mzdy. Červená časť je pre SP - na nemocensku dávku (sprav si copy). Inak v hlavičke tlačiva je napísané, ktoré kam patrí!
      zbaliť

    Ako postupovat, ked zamestnanec nastupil na PN?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.