Zavrieť

Porady

filter pevnich častic

chcem sa spitat od ktoreho roku montovali filter pevnich častic do octavie? našiel som auto v nemecku 6/2008 140000km. a majitel tvrdi že to nema. nejde mi to do hlavy ked som videl octavky 2007 že to maju. vie mi niekto poradit?
kope Nepisete, aky motor ma auto, o ktore mate zaujem. Mozno pomoze recenzia http://www.autorubik.sk/kupujem-ojaz...-a-skusenosti/ - je dost podrobne napisana a na konci clanku je tabulka s motormi, kde uz pri type motora mozte rozlisit, ktory ma DPF. Ak vam majitel tvrdi, ze filter nema, moze byt este moznost, ze si dal filter odstranit, co je ale nepovolena uprava. Nielen, ze neprejdete emisnou kontrolou, hrozi vam aj pokuta za nepovoleny "konstrukcny" zasah do vozidla. DPF filter je pre naftaky povinny kvoli emisnym normam v EU a jeho odstranenie je v podstate porusovanie tychto noriem. Vypytajte si VIN kod, najlepsie oskenovany velky technicky preukaz a podla tohto udaja viete presne vycitat typ motora (na internete najdete "dekodery VIN cisla"). A idealne je zajst do autorizovaneho servisu s tym VIN cislom, kde vam povedia podrobnejsie o danom motori (ak poznate dobry autorizovany servis), mozno budu schopni zistit aj servisnu historiu toho auta (ak poznate naozaj kvalitny autorizak Skody).
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Poznas VIN? Desifrovac VINu by to mal prezradit. Ale tiez je mozne, ze z vyroby tam DPF bol a teraz uz nie je.
    cyro1 je to 1.9tdi. a vin poznam. len neviem nemecke stranky kde sa da všetko zistit

    filter pevnich častic

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.