Zavrieť

Porady

Ako obísť stavebné povolenie.

Otázka: Je treba stavebné povolenie ???

Mám pozemok, E parcelu, orná pôda mimo zastavaného územia obce, na ktorej mám položené na drevenných šveléroch 4 unimobunky o rozmeroch cca 6x10m .
Podotýkam že bunky niesú spojené zo zemou, teda ak som správne pochopil stavebný zákon nemala by to byť stavba.
Chcel by som sa spýtať či na tieto bunky potrebujem stavebné, prípadné iné povolenie.
Momentálne je v bunkách dovedená aj elektrika, čo podľa stavebného zákona tie bunky robí stavbou. Prípadne ak by som elektrinu zrušil, bola by to stále stavba ?

Čo by ste teda poradili, aby som nemusel vybavovať stavebné povolenie, nakoľko by to bolo dosť zložité, alebo skôr by sa nedalo ho asi ani vybaviť, lebo cez vedľajší pozemok ide VTL plynovod a tie unimobunky už sú tam asi 10rokov.

//Ospravedlňujem sa za prvú zlé položenú otázku. Nejde mi zmeniť názov otázky.
Naposledy upravil chronix : 08.05.13 at 20:37
avalik oprav aj nazov otazky
chronix Nejde mi to zmeniť, rsp som to zmenil a zmena sa neprejavila.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ..ja by som ti poradila zosúladiť tvoje aktivity na pozemku so zákonom...ak potrebuješ pomoc,dá sa tu, ale protizákonne neradíme..vybav stavebné a nemusíš mať v budúcnosti problém..

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    si na porade od r. 2010 a teda by ti mala byt znama etiketa porady

    14. Nezadávam otázky, ktoré by sa dali kvalifikovať ako porušenie zákona. Na takéto otázky neodpovedám. Neodpovedám spôsobom, ktorý navádza k porušeniu, či obchádzaniu zákona.
    jan83 Myslím, že zadáveteľ otázky sa len pýta, či náhodou neporušuje zákon, a tiež sa pýta, ako v súlade so zákonom riešiť jeho situáciu. Je pravda, že názov témy nezvolil najšťastnejšie...
    avalik povodna otazka bola v inom zneni ...

    Ako obísť stavebné povolenie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.