Zavrieť

Porady

predplatné do zahraničia

Doteraz sa účtovalo predplatné ako tovar. Ako mám účtovať predplatné do zahraničia - faktúru. Ide o to, že po novom potrebujem k tovarovej faktúre do EÚ dod. list potvrdený. K predplatnému - týždenníku, mesačníku mám ako získať dod. listy alebo to mám dávať ako službu? Ide o printové predplatné, nie elektronické (to je služba). Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Stále to je tovar.
    Platitelia DPH každý mesiac, keď príde tovar, účtujú o nadobudnutí tovaru z iného členského štátu - teda treba vykonať samozdanenie.
    reiders Nie, my sme dodávateľ a dodávame predplatné. Pokiaľ si niekto predplatí mesačník, týždenník alebo denník na tri roky dopredu vrátane tohto ako mám získať potvrdenie o prijatí tovaru alebo dodací list, ktorý sa prikladá ku každej tovarovej faktúre, ktorá smeruje do štátu EÚ, pokiaľ si chceme uplatniť oslobodenie od DPH?
    Rozalka Určite to odchádza nejakým spôsobom (kuriér, pošta) - toto sa považuje za iného prepravcu než je odberateľ alebo dodávateľ.

    predplatné do zahraničia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.