Zavrieť

Porady

Jednoduché účtovníctvo-účtovanie v zahr.mene

Prosím poraďťe.
Podnikateľ účtujúci v JÚ pracuje v Čechách.Vystavuje faktúry v czk a aj ich príjma v czk. Existujú 2 verzie účtovania. Zaúčtujem si príjem za úhradu fa a prepočítam ho aktual.kurzom nbs.O 2 dni mám výdavok v czk (napr. cesťák). Prepočítam ho kurzom z fa zaplatenej pred 2 dnami. Týmto kurzom si výdavky v czk prepočítavam a odpočítavam od príjmu za tú fa až dokedy celý tento príjem nevynulujem.
Alebo výdavok prepočítam kurzom v den, kedy o nom účtujem?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Na prijaté aj vydané CZK vedieš valutovú pokladňu a prepočítavaš aktuálnym kurzom.

    dara je offline (nepripojený) dara

    dara
    No prosím poradí niekto ? Ja mám tiež podnikateľa, ktorý mal 1 faktúru v minulom roku príjem v CZK a 3 výdavky v CZK. Mám príjem aj výdaj prepočítať kurzom dňa prijatia a vydania podľa kurzového lístka platného v NBS?????
    Je povinnosť viesť valutovú pokladňu?

    ilona je offline (nepripojený) ilona

    ilona
    Vedieš valutovú pokladnu v cudzej mene.Kurzom NBS preratávaš pri učtovaní výpisu a kurzom zamenenia napr. zo zmenárne ked meníš na sk.Je tu toho dosť o tomto popísané,musíš preštudovať.Kurzové rozdiely sa v JU neučtujú iba na konci roka.

    Jednoduché účtovníctvo-účtovanie v zahr.mene

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.