Zavrieť

Porady

DISKY - aké ?

Ahojte, už ma nebaví prehadzovať (a platiť) gumy na jedinýžch diskoch. Ale mám problém, neviem aké kúpiť. Je tam kopec čísel čo mi nič nehovoria a keď to kupim cez net, nebuide sa to dať tak lahko vrátit.
V techničáku mám tieto čísla:
205/60 R15 89H / Nie
6J x 15 H2 ET38

Všimol som si že niektoré disky majú 4 upínacie šroby, moje má 5.
Poradíte ktoré čísla su dolezite, aby som zle nekupil ?
Dakujeeeem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    každý správny internetový predajca má na svojej stránke informácie, ako vyberať (teda podľa akých kritérií) disky.... napr. http://www.superdisky.sk/ako-vybrat-hlinikove-disky
    a ponúkajú aj konfigurátory - zadáš značku, typ, model auta ... a ponúkne ti vhodné disky, napr. http://www.alcar.cz/AlcarKonfigurato...lcs=zly4htfjss
    jaaaaaaaa to je sice super, ale ja nechcem kupovať u internetoveho predajcu, ale na inzerat cez net. A tam ziadne konfiguratory nie su

    Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

    Martin1310
    6J-znamená že disk je široký 6palcov
    15-znamená že disk má priemer 15palcov
    H2-obojstranný výstupok ráfiku.
    ET38-Vzdialenosť dosadacej plochy disku od jeho simetrického stredu,čím menšie ET tým viac vilieza koleso s pod blatníka.
    Ja by som na tvojom mieste jednoducho hladal disky na konkrétny typ auta a nie ich hladať takto podla rozmerov. Pretože ešte je tam počet šrobov ich kruhová rozteč,velkosť stredového osadenia,druh a dlžka skrutiek,je toho dosť.
    Naposledy upravil Martin1310 : 12.05.13 at 00:51

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Ty nevieš , čo vlastne chceš a ideš cez net kupovať ???
    Nuž čudujem sa ...

    Cez netového predajcu sa Ti nejak nechce hľadať info a chceš od tejto stránky , aby Ti poradili na základe techničáku .
    Lenže nepíšeš základne info , to jest o aké auto sa jedná a taktiež som si nevšimol ani zmienku , pre kúpu akých diskov sa jedná .....či plecháče alebo elektrony .
    Plecháče sa zvyknú dávať na zimu a elektrony na leto ...
    Zimné pneu sú zasa užšie a vyššie ...
    Letné môžu byť širšie a nižšie...

    Takže si preštuduj najprv info a potom kupuj ...
    http://www.az-pneu.sk/elektrony-hlinikove-disky
    lujza.j hlavne že to je to muŽ.....:-D..možno, že nevie že jedny sú plechéče a druhé elektrony....:-))))
    jaaaaaaaa ach jaj, lujza, strašne mudra. Idem kupovať elektrony, kvoli plechačom za 15 eur by som sem nepísal. Do aut sa moc nerozumiem a nehrám machra. Zato ty si na nete geroj vševedko a pritom slepica

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    na inzerát riskuješ poškodené disky, obráť sa na miestny pneuservis, ten ti ponúkne nové alebo jazdené s montážou a zárukou, cez web sa dá dobre kúpiť disky na www.nejlevnejsipneu.cz je tam aj konfigurátor s virtuálnym obutím na konkrétne auto s konkrétnou farbou.
    jaaaaaaaa dík za radu. Kukol som tie ceny. Rovnaky typ este o nieco lacnejsie ma aj pneuservis u mna na ulici, tak tam asi skočím. Ešte raz všetkym thx (okrem lujzy, to je fakt slepica)

    expeeert je offline (nepripojený) expeeert

    expeeert
    Ja som kupoval cez net cez nejakú stránku, ale s tým, že mi ich osobne doniesol a som ich namieste vyskúšal. Stačí sa dohodnúť. Mal som totiž ten problém že som si nebol istý že nebudú šúchať brzdy - prasiatka. Totiž pri brúsení na nete som narazil pri mojom aute na ten problém - mám 16´´ elektróny a keď som ich vyskúšal tak problém nebol ale vznikol druhý problém, čo som si neuvedomil a to pri vyvažovaní - keď tam nalepil závažia - musím tam mať najtenšie - 2,5g... 10g mi okamžite odpálilo
    A aké čísla sú dôležité? skoro všetky, ale ak máš ešte gumy ktoré chceš použiť pár sezón, tak si pozri čísla na nich a podľa toho kupuj disky.

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    205/60 R15 89H / Nie
    prečo nie?
    Všimol som si že niektoré disky majú 4 upínacie šroby, moje má 5
    tak kúpiš na 5 skrutiek.... 15-stky....

    čo máš obuté teraz aký rozmer...
    ​ja mám napríklad chybu v techničáku mám tam 14-stky....také sa tam nikdy nedávali...od výroby 15-stky...
    Naposledy upravil lujza.j : 11.05.13 at 16:59
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Emka Roman A ešte okrem šrobov (a ich roztečnej kružnice) je tam aj priemer osadenia disku
    jaaaaaaaa chlapi takže ked kupim 15ky na 5 šrobou, nič nepokazim ? co znamena to 6J ?
    lujza.j ......no ne ked máš na 5 šróbu ta k si kúp na štyri ty mysliteľ..:-P...a čo 6J si vygúúúgli......alebo si počkaj si na chlapov :-P......ja som žena a viem to!!!
    jaaaaaaaa ty si krava a nie žena
    lujza.j Ále co nepovieš....a tebe co maly penis narastol......
    Martin1310 6J-znamená že disk je 6palcov široký od vnútornnej pätky ráfku po vnútornú pätku na druhej strane.Od tohoto rozmeru záleží akú širokú pneumatiku tam môžeš dať.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.