Zavrieť

Porady

Preddavky na dan za rok 2012

Ahojte, potrebovala by som poradit ohladom preddavkov na dan za rok 2012. V roku 2012 som zaplatila preddavky 3X, v DP za rok 2012 mi vak vysiel preplatok na dani cca. 200,-eur, teda som uz nezaplatila stvrty preddavok splatny do 31.3.2013 a cakala som, ze mi preplatok vratia. Volala mi vsak moja spravkyna dane, ze nemam zaplateny ten posledny preddavok a preplatok mi nevratia, este musim doplatit ten posledny preddavok a daju mi penale - uroky z omeskania... Viete mi niekto prosim poradit, ci sa da proti tomuto nejako "branit". Pride mi to nelogicke, ze ked mi vysiel preplatok, tak este musim stat dalej dotovat a vratia mi to o rok, kedze som nastupila na matersku a cinnost vykonavat nebudem....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    nedá sa brániť. Platiť treba podľa zákona o DP.
    noiart a davaju automaticky aj uroky z omeskania? Vysku nahodou nevies?
    KEJKA ty si dala DPFO B, tam celkom presne neviem ako si mala platiť preddavky. Ale zo zadania mi vyplýva, že ti preplatok započítajú na netzaplatený preddavok. Doplatíš rozdiel a úrok z omeškania.
    Tiež predpokladám, že ti vyjde sankcia nižšia a vôbec ju nevymerajú.
    Ak by si zaplatila preddavok, tak ti musia vrátiť preplatok.
    Žiadaj písomne o započítanie.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Ak si nastúpila na MD v roku 2012, či 2013 mala si najneskôr 15. dní pred posledným dátumom na podanie DP DU požiadať o určenie preddavkov inak.....ak si tak neučinila, tak musíš zaplatiť, resp. doplatiť preddavky k 02 04 2013 a ak máš povinnosť aj k 30 06 2013 požiadaj správcu dane o určenie preddavkov inak (každý Q. musíš žiadať)
    marjankaj Keď nebude vykonávať živnosť, tak nech ju pozastaví.

    Preddavky na dan za rok 2012

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.