Zavrieť

Porady

okamžite skončenie pracovného pomeru

Chcem sa opytať ešte raz, porebujem radu, nakolko prežívam v praci rušné chvíle/ hnusná šikana/, chcem hned odísť. V knihe dochádzky mám z 11/2012 evidované nadčasové hodiny, od 16.11.2012 do 30.04.2013 som bola PN, doposial mi nadčasové hodiny neboli zaplatené, možem podať zamestnávaelovi okamzite zrušenie pracovneho pomeru podla paragr. 69 ZP
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    J+K je offline (nepripojený) J+K

    J+K
    V prvom rade by som zamestnávateľa písomne vyzvala na zaplatenie nadčasu, samozrejme, ak mi zamestnávateľ ten nadčas v novembri 2012 naozaj nariadil - t.j. písomne mi nariadil pracovať. Myslím, že je možné, že takýto príkaz na prácu nadčas nie je napísaný, podpísaný nadriadeným a preto sa hodiny zatiaľ nezaplatili. Až po jeho odpovedi, by som riešila ukončenie pracovného pomeru.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Môžeš okamžite skončiť PP. Aj preplatenie nadčasu je súčasťou mzdy, takže § je naplnený..
    Darina1234 Možem adresovať okam.sk.prac.pomeru na konaeľa spol. alebo na len na personalne
    Darina1234 Kedže sa jedna o 5 hod. nepreplateneho nadčasu, teraz sa bojim, nemože ma zamestavael dať na sud, ak mi neuzna okam. sk. prac. pomeru, ja chcem odisť hlavne kvoli neznesitelnej šikany veducej

    okamžite skončenie pracovného pomeru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.