Zavrieť

Porady

Jedno-osobová eseročka

Ahojte, ako je to s tou jedno-osobovou s.r.o.? Mozem byt majitel, konatel a vlastne kedze nemam zatial zamestancov (pracovnikov), aj sam zivnostnik v jednom? A este jedna vec: Keby som mal hipoteticky tych 5000 eur co uz mi niekde pisali, neviem ci tu, ze ich potrebujem len na oko, mozem si za to IMANIE zaplatit auto a mat ho stale ako IMANIE? resp. mozem IMANIE pouzit a stale to bude IMANIE?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Andrej13 je offline (nepripojený) Andrej13

    Andrej13
    Základné imanie máš zaúčtované pri splatení na účte 411 v takej výške v akej je zapísané v OR. Tieto peniaze máš uložené na účte v banke, alebo v pokladni a môžeš ich použiť na nákup tovaru, majetku alebo čohokoľvek. Takže si môžeš kúpiť auto, a imanie bude stále v rovnakej výške, mení sa iba výška peňazí v banke, alebo v pokladni.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marjankaj On si nemôže nič kúpiť pre seba z peňažných prostriedkov s.r.o.čky. .Môže nakupovať iba pre tú s.r.o.
    Andrej88 To som pochopil, len ci to imanie MUSI byt vo forme nejakych penazi aby boli akasi rezerva, ci to je len o tom, aby pasivne to malo hodnotu tych 5000. Ked pride kontrola a zisti, ze z tych 5000 som nakupil auto a naradie, tak v pohode?
    Andrej13 marjankaj: samozrejme že môže za ZI nakupovať do spoločnosti, tak ako som to napísal.!
    Andrej88: nemusíš mať peniaze, keď máš faktúru napr. na auto za 5000 Eur, a túto si zaplatil, tak je samozrejmé, že už nemáš tých 5000 Eur vo firme, ale máš v nej majetok v danej výške.
      zbaliť

    sroservis je offline (nepripojený) sroservis

    sroservis
    Zakladne imanie sa ma vypisom z banky preukazovat pod la navrhu novely az od oktobra 2013, dovtedy bude stacit vyhlasenie spravcu vkladu, tj zakladatela.
    Andrej88 Ked zakladam s.r.o.? ci preukazovat az po zalozeni?

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Vo svojej s.r.o. môžeš byť majiteľom a konateľom zároveň. Môžeš sa vo vlastnej s.r.o. aj zamestnať, stanovíš si výšku mzdy a z nej musíš platiť odvody. Môžeš zostať aj živnostníkom zároveň, ale tiež budeš platiť odvody zo živnosti. Čo sa týka zákl. imania, musíš ho papierovo zaúčtovať, ale pri prípadnej kontrole by si mal aj preukázať, že to ZI máš. Aspoň si myslím.
    Andrej88 No a ked budem zaroven majitelom a zivnostnikom, tak fakturovat mozem "minimalne" aby som neplatil vela odvodov, a zisk budem mat potom vyzsi... ale nieje to jedno? Aj tak zaplatim viac, nie? nevidim rozdiel, ked zaplatim odvody alebo dan zo zisku... pisem dobre?
    Andrej13 treba to optimalizovať. Každopádne ti tu nebudem radiť, koľko si máš fakturovať do spoločnosti, nakoľko by si mal fakturovať iba za služby ktoré si dodal.

    Jedno-osobová eseročka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.