Zavrieť

Porady

Lízing Trochu inak - ???

Prosím o konfrontáciu -ak máte skúsenosť a názor:

FO ukončila činnosť a celú predala - previedla ju na SRO - čku.
FO mala úžitkové auto na lízing od roku 2003 , lízingovka urobila zmluvu s s.r.o. uhradili sme zasa zvýšenú splátku vopred a dala nám splátkový kalendár v takých splátkách ako boli pôvodne.
Ako mám brať MV - už ako HIM? - keďže do s.r.o. - čky som ho dostala až v 2005 - tom roku, alebo použiť spôsob účtovania ako v roku 2003...
Môžem ho dať do majetku - v akej výške?, mám len pôvodnú zmluvu kde je hodnota ktorá bola počítaná v roku 2003 - veď s.r.o. ho neplatila.... fakt neviem....

poradíte prosím?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    poradíte, pomôžete, nasmerujete???? dííík

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    sway
    Prosím o konfrontáciu -ak máte skúsenosť a názor:

    FO ukončila činnosť a celú predala - previedla ju na SRO - čku.
    FO mala úžitkové auto na lízing od roku 2003 , lízingovka urobila zmluvu s s.r.o. uhradili sme zasa zvýšenú splátku vopred a dala nám splátkový kalendár v takých splátkách ako boli pôvodne.
    Ako mám brať MV - už ako HIM? - keďže do s.r.o. - čky som ho dostala až v 2005 - tom roku, alebo použiť spôsob účtovania ako v roku 2003...
    Môžem ho dať do majetku - v akej výške?, mám len pôvodnú zmluvu kde je hodnota ktorá bola počítaná v roku 2003 - veď s.r.o. ho neplatila.... fakt neviem....

    poradíte prosím?
    prosím posúvam

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    sway
    Prosím o konfrontáciu -ak máte skúsenosť a názor:

    FO ukončila činnosť a celú predala - previedla ju na SRO - čku.
    FO mala úžitkové auto na lízing od roku 2003 , lízingovka urobila zmluvu s s.r.o. uhradili sme zasa zvýšenú splátku vopred a dala nám splátkový kalendár v takých splátkách ako boli pôvodne.
    Ako mám brať MV - už ako HIM? - keďže do s.r.o. - čky som ho dostala až v 2005 - tom roku, alebo použiť spôsob účtovania ako v roku 2003...
    Môžem ho dať do majetku - v akej výške?, mám len pôvodnú zmluvu kde je hodnota ktorá bola počítaná v roku 2003 - veď s.r.o. ho neplatila.... fakt neviem....

    poradíte prosím?
    nik sa nenájde

    vgabka je offline (nepripojený) vgabka

    učiteľka a účtovníčka vgabka
    Ja mám podobný problém. Verila som, že Ti niekto odpovie, ale zatiaľ nič. Tak som rozmýšľala je daný DHM budem v roku 2005 evidovať už po novom.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    vgabka
    Ja mám podobný problém. Verila som, že Ti niekto odpovie, ale zatiaľ nič. Tak som rozmýšľala je daný DHM budem v roku 2005 evidovať už po novom.
    nie, počkaj trochu, mám to poriešené,

    Ak sa jedná o postúpenie lízingu tak sa účtuje pôvodnym spôsobom.
    Lízingovka musela vystaviť pôvodnej firme dobropis a novej firme faktúru na zvyšnú akontáciu (jedná sa o rovnekú sumu bez DOH !), ale neplatia sa lízingovke, ale kompenzujú sa medzi firmami .
    Toto mám potvrdené audítorkou.

    citujem pomoc aj od andrej_rv

    šlo o pokračovanie v lízingovej zmluve bez zmeny podmienok (počet splátok, ich výška a doba ukončenia zostane podľa pôvodnej zmluvy a zmení sa len osoba nájomcu). V tomto prípade sa podľa mňa v zmysle § 52 ods. 17 ZDP postupuje v účtovaní a odpisovaní podľa predpisov platných do 31. 12. 2003, pretože k uzavretiu lízingovej zmluvy došlo do tohto dátumu. Do majetku sa teda auto nevezme - až po ukončení lízingu. Do daňového výdavku - nájomného sa uzná len nájomné podľa splátkového kalendára a pomerná časť časovo rozlíšenej zvýšenej splátky.
    Tá časť zaplatenej zvýšenej splátky, ktorá sa nebude dať premietnuť do časovo rozlíšených nákladov, bude spolu so zostatkovou kúpnou cenou pri prevode predmetu lízingu a s prípadným vyplateným "odstupným" tvoriť obstarávaciu cenu predmetu lízingu, ktorá sa po prevzatí auta do vlastníctva a zaradení do majetku bude odpisovať bežným spôsobom – viď aj odpoveď na portáli DRSR v časti F.A.Q. – Často kladené otázky – Daň z príjmov – daňové výdavky – nájomné, lízing: Ak daňovník postúpil nájomnú zmluvu s právom kúpy prenajatej veci a svojmu "následníkovi" vyfakturoval tzv. odstupné, potom náklady na odstupné sú u daňovníka (2. nájomcu) nákladom, o ktorý zvýši kúpnu cenu predmetu nájomného po skončení doby nájmu.

    dúfam pomohlo.:p

    vgabka je offline (nepripojený) vgabka

    učiteľka a účtovníčka vgabka
    A prevod predmetu lízingu prebehne ako? Je potrebné aby FO to predala a fakturovala s.r.o.?

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    vgabka
    A prevod predmetu lízingu prebehne ako? Je potrebné aby FO to predala a fakturovala s.r.o.?
    ja som to nepredávala ! - len zmluva o postúpení.
    VPD v sro na sumu čo poslala lízingovka a PPD vo FO na dobropis čo poslala lízingovka. Alebo zápočet.
    Veď ak bol v 2003 nebol v majetku FO. - niet čo predať.

    Lízing Trochu inak - ???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.