Zavrieť

Porady

Odvody Dohodára

paska.jpg  
Dobrý večer. <br>
Začnem pekne od začiatku.<br>
- Dňa 10.1.2013 som ukončil štúdium na VŠ, a v rovnaký deň som podpísal prvú pracovnú zmluvu.<br>
- Dňa 1.3. až 15.3. som zostal na marodke.<br>
- Dňa 14.3. som podpísal dohodu o vykonaní práce.<br>
- Dňa 18.3. som podal výpoveď v skúšobnej dobe z prvého povolania.<br>
Zostala mi teda len dohoda. Zaregistroval som sa na úrade práce, kde som musel priniesť Zápočtový list z prvého zamestnania + doklad o podvrdení príjmu, nepresahujúci 150 €.<br>
Výplatu za marec som mal necelých 45 €, pretože som moc neodrobil.<br>
V Apríli som však tvrdo pracoval a šéf mi povedal, že mi všetko preplatí tzv. mimoriadnou odmenou. V prílohe zasielam môj výplatný list. V Apríli som naozaj tvrdo drel, aby som dostal takéto NIČ? Chcem sa spýtať ako je možné že z MOJEJ výplaty sú odčítavané niektoré položky 2x a v naozaj veľkých sumách. <br>
Ďalej sa chcem spýtať ako to je so zdravotným poistením - Prečo mi ho strhávajú z výplaty, keď ho má vlastne za mňa zaplatiť úrad práce?!<br>
Ďalej, prečo mi bola na všetkých odvodoch odobratá takmer POLOVICA hrubej mzdy? <br>
Vysvetlíte mi prosím niekto ako to vlastne funguje?<br>
<br>
Mám pocit, že na Slovensku sa naozaj neoplatí pracovať, keď aj z toho mála, čo človek zarobí, mu odtrhnú poriadny kus. <br>
<br>
Ďakujem
Naposledy upravil RemyZet : 14.05.13 at 20:12 Dôvod: Príloha - páska.png
Usporiadat
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Na zmluve nemáš náhodou určenú hrubú mzdu?
Celková cena práce je sumár tvojej hrubej mzdy a odvodov zamestnávateľa.
To čo máš položky 2x rozpísané tak si všimni , že pri jednej máš napísané ORG. tj. to je to čo platí zamestnávateľ za teba ...

A čo sa týka ZP , tak to platí aj dohodár, a mimochodom vyradia ťa z evidencie z UP pretože si prekročil príjem 143,40 eur za mesiac apríl .. takže v ZP si ešte sám zaplatíš za dni kedy si nerobil pomernú čiastku z mesačnej sumy 55,02 eur ...

A tvoja hrubá mzda bola 366,80 eur ... aj tu si prepočítaj http://www.podnikam.webnoviny.sk/sti...y-prijem/26520 aby si veril ...

No a ak chceš vyššiu výplatu, tak podpíš u zamestnávateľa vyhlásenie na zdanenie príjmov.... lebo si mal stiahnutú aj daň teda preddavok ...

Ako to Ti vrátia ale až po podaní DP za rok 2013 v roku 2014.
3 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať