Zavrieť

Porady

Vznikne tepelný most pri navŕtaní priechodky na plastových oknách?

Montážna firma ma upozornila, že pri externých roletách sa prevŕta okno, urobí sa priechodka na šnúru a môže vzniknúť tepelný most. Chcela by som sa spýtať, kto už má namontované vonkajšie rolety s ručným pohonom, či cítiť prúdenie chladného vznuchu do izby cez priechodku v okne? Odporúčajú mi ovládanie s motorom, ale je to o dosť drahšie. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Ja mám vonkajšie rolety, ručne ťahám špagát. Necítim žiadne prúdenie vzduchu, ani žiadny chlad.Mám drevené euro okná.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Plastove okna,vonkajsie rolety-necitit ziadne prudenie vzduchu,ani zaclona sa nepohne

    julysak je offline (nepripojený) julysak

    julysak
    Tepelný most je materiál s nižším tepelným odporom
    dierka nie je materiál

    PS
    A pri tepelnom moste záleží od jeho vnútornej plochy - - pri rozmeroch do 5 x 5 cm by som o tom nerozmýšľal viac ako 2 sekundy

    Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

    Ľubomír
    Načo ti boli plastové okná, keď ich chceš teraz vŕtať? Ešte ťa vonkajšie rolety budú mrzieť, pretože pri vetre sú hlučné. Radšej by som si namontoval bežné interierove žaluzie.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    arizona Vonkajsie zaluzie su hlucne,tie lietaju s vetrom,ale rolety nie /nikdy sme nemali problem/
    Ľubomír Mal som na mysli práve rolety. Pri vetre sú hlučné a pri prudkom taždi prepúšťajú vodu. Balkon rolety veľmi nechránia ani pred prudkým dažďom.
    mizu24 interiérové žalúzie mám a len to zhoršujú, je tu ako v skleníku Potrebujem znížiť teplotu v izbe /nie je to na balkón/ a nechcem to riešiť klímou. Rolety budú stiahnuté len v lete, keď bude svietiť slnko alebo v zime, aby som naopak zabránila úniku tepla von.
    Ľubomír Je to na tebe. Ako sa rozhodneš tak budeš mať. Ja mám na to iný názor, ale ten nie je rohodujúci. Mám dve izby orientované na juh, do ktorých svieti slnko celý deň a vnútorné žaluzie mi postačujú.
    dmc exterierove rolety su proti teplu zo slnka urcite ucinnejsie ako interierove. (idealane su obe)
      zbaliť

    Vznikne tepelný most pri navŕtaní priechodky na plastových oknách?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.