Zavrieť

Porady

Osobná spotreba SZČO - tovar

Ahojte, pomôže niekto aj mne? nechcem zakladať novú tému, keď účtujem v JU v programe ALFA a dostanem sa do časti "príjemky a výdajky" a kliknem na výdaj dám množstvo a tovar a ako účel dám osobná spotreba. Je potreba potom nejako meniť faktúru že s faktúry môžem dať do daňového priznania len tú časť ktorú som naozaj použil na predaj? Napríklad nakúpim 100ks autožiaroviek, po 1€/ks, s toho 20 preradím do osobnej spotreby. cena na faktúre je 100€, po preradení do osobnej spotreby by malo byť v daňovom priznaní v nákladoch len 80€ nie? alebo tam môžem dať celých 100€ aj napriek tomu že 20ks som použil ja osobne a nepredali sa?
avalik presunula som ti otazku - do odpovede sa nezadavaju otazky - pozri etiketu porady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Ak sa 20 ks nepredá, ale použije vo vozidle zaradenom do podnikania, nič sa nemení, v oboch prípadoch ide o nákup zásob. Pokiaľ tých 20 ks sa nepoužije pre vozidlo zaradené do podnikania, potom, samozrejme, sa musia znížiť VOZD a zvýšiť VNZD.

    Osobná spotreba SZČO - tovar

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.