Zavrieť

Porady

autorska zmluva vs nieco ine [student VS]

ahojte. Som programator a chcem sa dozvediet, ze preco mi spolocnost ponuka spolupraca prostrednictvom autorskej zmluvy. Chcem aj vediet, ze co to znamena premna. Som studentom na VS. Zatial mi bolo povedane tolko: Ze do konca toho roku by som vyplatu dostaval nezdanenu a musel by som ju potom zdanit. Otazka je ze kolko by som musel zdanit? A preco taku formu spoluprace spolocnost chce? preco nie dohoda, alebo ciastocny uvazok?

Uplne super by bolo, ak by odpisal clovek, ktory je studentom a sucasne pracuje na formou "Autorskej zmluvy"

Dakujem
Naposledy upravil inspire : 19.05.13 at 07:30 Dôvod: nepacili sa mi odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    inspire ano cital som to. Nechapem co znamena uplatnit tych 40%
    avalik pausalne vydavky 40 % z prijmov (§6 ods. 10 ZoDP) - teraz su obmedzene na max. 420 eur za kazdy mesiac podnikania (t.j. 5040 eur rocne)
    inspire Co pre mna znamenaju tie pausalne vydavky. (btw s takymito pojmami sa stretavam prvykrat). To su peniaze ktore...
    avalik daj si to hore do vyhladavaca, alebo zaloz novu suvisiacu otazku
      zbaliť

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    preto ti dávajú autorskú zmluvu,lebo si autor programov,ktoré vytváraš,a to podlieha autorskému zákonu.naštuduj si ho,aby ťa niekto neobabral.Kde čo ako máš platiť,to poradí nejaký účtovník.
    http://www.zakonypreludi.sk/zz/2003-618
    Naposledy upravil kopretinka : 19.05.13 at 10:14 Dôvod: aktualizácia
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    inspire Ja niesom pravnik ani uctovnik, ale student. Preto by som bol rad ak by mi nikto odpovedal na moje otazky. "naštuduj si ho,aby ťa niekto neobabral." - to prave teraz robim, tim ze tu pisem na porada.sk
    avalik v prvom rade si prestuduj prislusne zakony (nepotrebujes byt pravnik, aby si to dokazal), az potom ked nerozumies davaj otazku .... tu mas aktualne znenie autorskehio zakona http://www.zakonypreludi.sk/zz/2003-618, na tej stranke najdes aj ostatne v aktualnom zneni
    inspire ok. Precital som si o tom v linku co si poslal. Mna by teraz zaujimalo - ako aj hore v otazke to mam napisane, ze co to znamena premna. Ze budem musiet peniaze zdanit. Ci pre mna je vobec ta Autorska zmluva vyhodna...
      zbaliť

    autorska zmluva vs nieco ine [student VS]

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.