Zavrieť

Porady

Moze mi aj elektrikar natiahnut novu elektriku a ponechat hodiny v dome?

Ahojte. Chcela by som natiahnut novy rozvod elektriny v starom dome ale pocula som ze v dnesnej dome mi hned kazdy elektrikar povie ze musim mat hodiny vonku na hranici pozemku lebo to uz v domoch nieje povolene. To ale pochopitelne bude vyssia polozka poposuvat vsetko atd. Moja otazka je ci by mi niekto vedel povedat ze ci sa to da obist a ponechat hodiny tam kde su alebo ak to tak chcem tak len "svojpomocne" :-) Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tienik je offline (nepripojený) tienik

    tienik
    ked budes menit len vnutorne rozvody - to jest veci za elektromerom, nebude problem.
    Problem nastava ked zasahujes do nemeranej casti rozvodov (pod plombami) - tam to uz speje k tej prekladke.
    Ale ak mas rozumneho elektrikara, bude to vediet riesit tak, aby sa prekladka konat nemusela.
    Kazdopadne, nychystaj si potom z noveho rozvoadzaca chranicku von z domu - lebo tej zmene sa asi skor ci neskor nevyhnes a lepsie je byt potom pripraveny ako sekat hore dole.
    Andrejkap No mne niekto povedal ze to sa da obist nasledovne: Nahlasit poruchu, potom to odplombovat pomenit aj poistky atd. a vymenit hodiny a zapojit a povedat ze boli zle hodiny... ci co..
    tienik no neviem, "hodiny" teda elektromer je majetkom distribucky, takze nie je mozne aby ho menil miestny elektrikar - je to fakturacne meradlo.
    Tento trik sa pouziva pri prepojovani kabla medzi jestvujucim elektromerovym rozvadzacom a novym bytovym rozvadzacom. Vtedy je jednoduchsie nevysvetlovat do aleluja, ale nahlsit poruchu z nutnostou zasahu do nemeranej casti. O 3 dni to dojdu zas zaplombovat a vsetko je OK.
    Ale manipulovat z elektromerom ako takym - to treba opatrne a z rozumom ;-)

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Zalezi aku prestavbu robis. Ak nejaku rozsiahlejsiu /so stav.povolenim/ tak sa tomuto kroku nevyhnes.
    Ak si chces iba menit rozvody v obyvanom dome,da sa to nechat aj v povodnom stave.
    Mozno najdes elektrikara, co Ti to urobi,ale istotne ti na to neda "stempel",alebo nevystavi doklad o vyhotoveni,lebo by si bol vedomi, ze kona protipravne. Takze na tvoje riziko,bez zaruky a zvacsa ti to necha na starych,klasickych poistkach

    Moze mi aj elektrikar natiahnut novu elektriku a ponechat hodiny v dome?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.