Zavrieť

Porady

okamzite skoncenie pracovneho pomeru

Prosim o radu, dala som okam. sk. prac. pomeru zo strany zamestnanca z dovodu nevypl. mzdy/ nadčasu/, bolo mi odpovedane, že nesuhlasia nakolko zistili, že moja nadriadena/ veduca predajne/ nespravne evidovala nadčasove hodiny a ich čerpanie, takže nou vykazane hodiny v knihe dochadzky su nespravne a preto nesuhlasia so skončením, je to v sulade so ZP, nie je o chyba zamesnavaela, ked nespravne vedie evidenciu dochadzky a čerpanie nadčasovch hodin
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Čítam Tvoje príspevky, stále sa tam jedná o polhodinu na obed...neviem o inom, ak áno, napíš komentár. Vždy sa u Teba jedná o určité nadčasové hodiny, ktoré si mala možnosť si vyčerpať ako náhradné voľno. Prečo si ich nečerpala? Nechcela Ti vedúca dovoliť čerpanie? Pokiaľ nie, tak máš právo na nadčasový príplatok a preplatenie nadčasov, či sa jedná o 20 hodín alebo 120 hodín, to som použila ako príklad. Nech Ti riaditeľstvo povie tú správnu alternatívu, ktorú oni zastávajú, ako by malo čerpanie vyzerať a potom sa rozhoduj ďalej. Držím Ti palce.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Darina1234 moja nadriadena, evidovala nadčasy asi tak, že som sa napisala do knihy dochadzky prichod a odchod, nadčasove hodiny vobec neboli evidovane cez mzdovú učtovničku, nakolko, nadriadena na ieto hodiny ani nevypisala príkaz na nadcas, sama veduca potom aj odpisovala podla prichodu a odchodu v dany den aj akože mínusove hodiny a toto robila nespravne a až pri mojom ok. sk. prac. pomeru, prišli na to ludia z podniku, kde sa robí mzdova agenda, ale v knihe dochadzky je jasne napísane veducou v mesiaci november , zostatok nadč. hodín 20, ja som sa eda riadila tymto a dala som skončenie, no oni nesúhlasia, nakolko poče nadčasov je podla nich iny ako je vykazany v knihe dochadzky.
    Darina1234 nakoniec tie nadcasove hodiny skresali na 2 nevyplatene, nakolko veduca ich nesoravne evidovala takmer rok, takze ok. sk. pr. pomeru mi nedaju, teraz uz len vypoved
    Darina1234 aj tak si myslim, že &69 ZP je naplneny aj 2 hod. su dovod
    terezamaria Darinka porozprávaj sa s vedúcou, s ohľadom na Tvoje príspevky aj v iných témach, je to nejaké neskutočné. Predsa pre 2 hodiny by si nedávala okamžité skončenie pracovného pomeru. No určite riaditeľstvo dostalo takéto podklady od nej.....
    Darina1234 mne ide len o okamžity odchod odtial, dnes mi napriklad ako predavačke dala čistit riedidlom zachodove dvere od flakov ...
      zbaliť

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    ved som ti pisala v inych tvojich otazkach ako sa to pocita ... tak ako ti vyslo?

    kolko hodin nadcasu mas este k dispozicii? ...

    ak tam naozaj nechces ostat tak poziadaj o skoncenie prac. pomeru dohodou a ked nebudu suhlasit tak daj riadnu vypoved
    Darina1234 Takže na ok.sk.pracovneho pomeru mi bolo odpovedane, že žiadne nadčasove hodiny nemam, prave, že 0,5 hod mi ešte chyba.dnes, ked som bola odovzdať veci v praci, nakolko mi konči PZ, mi veduca dala podpisať NV- 3 hodiny, ktore mi prikazuje si ešte dnes vyčerpať, takže asi takto bola evidovana dochadzka.

    okamzite skoncenie pracovneho pomeru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.