Zavrieť

Porady

Zmena minimalnej mzdy - je potrebny dodatok k PZ?

V pracovnej zmluve podpisovanej v priebehu roka 2012 je uvedena suma minimalnej mzdy. Od 1.1.2013 sa automaticky minimalna mzda zvysila, znama neurobila zamestnancom dodatky, vyplacala ale zvysenu teda spravnu mzdu. Je v taky cas nevyhnutne vytvorit dodatky k PZ o zvyseni mzdy?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Pre tých pracovníkov, ktorých odmeňujete minimálnou mzdou áno. Hlavne vtedy, keď konkrétnu minimálnu mzdu majú uvedenú v pracopvnej zmluve, ešte v starej podobe.
    Zuzana B. tiez si myslim...ak by mala znama uvadzane v pracovnych zmluvach len ze odmenou je minimalna mzda bez vycislenia tak by sa dodatkom mohla vyhnut, ale takto je urcite najspravnejsie vytvorit dodatky...
    Zuzana B. Odpoved z Inspektoratu prace je taka ze nie je potrebne vyhotovovat dodatky pri zmene min.mzdy, ze plati automaticky ta co je uzakonena. ale pre poriadok a istotu aj ja by som tie dodatky vyhotovovala...

    Zmena minimalnej mzdy - je potrebny dodatok k PZ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.